Pradžia / Interjeras / Greitas dušas ar atpalaiduojanti vonia?

Greitas dušas ar atpalaiduojanti vonia?

Įsirengti dušą ar vonią yra dažnas ramybės neduodantis klausimas naujai įsikūrusiems ir visiems, kurie ruošiasi atsinaujinti vonios kambarį. Šalininkų turi abi diskutuojančiųjų pusės, tačiau argumentai gali pasirodyti lygiaverčiai ir sunkiai padėti apsisprendžiant. Tad į ką reikėtų atsižvelgti, renkantis vonią ar dušą, kad rezultatas nenuviltų?

Visų pirma, svarbus vonios funkcionalumas, kad ji gali būti naudojama ir kaip vonia, ir kaip dušas. Yra išbandyta nemažai funkcionalių sprendimų, tokių kaip specialios užuolaidos, kurios gali būti tradicinės, prireikus išvyniojamos ir nuleidžiamos nuo lubų ar itin individualios, pagamintos su norimais atvaizdais. Taip pat dažnas pasirinkimas yra stiklo ar kitos medžiagos durelės, kurias įsirengę galės pasijauti nušovę du zuikius vienu šūviu – įsirengę vonią ir dušą vienu metu.

Dušo šalininkai taip pat turi svarių argumentų, tokių kaip kompaktiškumas, vandens tausojimas, greitas it patogus naudojimasis. Visų pirma, sunku būtų paneigti, kad dušas užima daug mažiau vietos nei vonia – tai itin aktualu Lietuvos daugiabučių gyventojams, kurių daugelis negali pasigirti erdviais vonios kambariais. Taip pat vyrauja nuomonė, kad maudantis duše, išeikvojama žymiai mažiau vandens, nes prausiamasi po tekančiu vandeniu ir, kaip įprasta, neilgai. Galiausiai, dušą patogu naudoti vyresnio amžiaus žmonėms, susižeidusiems ar turintiems negalią, nes dušo slenkstis dažniausiai yra neaukštas. Taigi neturintiems pakankamai vietos voniai, norintiems sumažinti sunaudojamo vandens kiekį ar ieškantiems patogesnio naudojimo, dušas gali tapti nepamainomas.

Į klausimą „vonia ar dušas“ negali būti atsakyta vienareikšmiškai, nes kai kuriuos riboja skiriamos vietos plotas, kiti turi savitus maudymosi pomėgius. Svarstantiems, ar pavyktų gyventi be vonios, būtų patariama ją visgi įsirengti ir pritaikyti kaip dušą, tačiau tiems, kuriems ilgas gulėjimas vonioje nekelia išskirtinių teigiamų emocijų, dušo kabina yra puikus būdas sutaupyti vietą, vandens ir kitus resursus.

Check Also

jauki darbo vieta namuose

Dirbate namuose ir norite susikurti jaukų kampelį, kuris primena biurą? Skubame Jums padėti

Seniau biurų patalpos buvo suprantamos kaip per daug mažų ir negražių spintelių ir vietos, kur ...