Pradžia / Įrenginiai statybai / Visa tiesa apie elektros variklius

Visa tiesa apie elektros variklius

Natūraliai visiems suprantama, kad dauguma aplink mus supančių išradimų, tokių, kaip elektriniai automobiliai, įvairūs mechaniniai statybos įrankiai veikia pakankamai įkrovus juos elektra. Kaip tai vyksta retai susimąstoma, galbūt kyla atsiminimų nuotrupos apie variklį, tačiau nieko konkrečiau. Štai būtent elektros varikliui ir reikia būti dėkingiems, kad gauta elektros srovė yra paverčiama mechanine energija ir elektromobilis gali judėti, grąžtas – padaryti tiek skylių, kiek reikia. Tačiau, ar tai viskas, ką vertėtų žinoti apie elektros variklį?

Šių variklių paplitimą įrodo tai, kad JAV jie sunaudoja apie 60 proc. visos industriniame sektoriuje vartojamos energijos. Taip yra ne veltui – elektros varikliai pasižymi svariais privalumais, kaip pvz., aukštu naudingumo koeficientu lyginant su kitais varikliais bei generuojama kur kas didesnė galia – proga sutaupyti. Taip pat elektros varikliai – atsakingas požiūris į aplinką, nes nėra gaminama išmetamųjų dujų, todėl neteršiama. Dar vienas svarus privalumas – šio tipo varikliai beveik neskleidžia garso, todėl elektriniai dviračiai, automobiliai, ar troleibusai yra itin tylios transporto priemonės.

Nederėtų pamiršti ir ilgo bei saugaus tarnavimo laikotarpio, kurį sąlygoja tai, kad elektros variklyje yra palyginti nedaug judančių dalių. Todėl tinkamai parinktas ir elektros energija aprūpinamas variklis vidutiniškai veiks apie tris su puse metų nenutrūkstamai ir nereikalaus esminių komponentų remonto. Be to, tokio tipo variklį galima kontroliuoti automatiškai – tokios funkcijos lengvai įdiegiamos ir leidžia nuotoliniu būdu reguliuoti įjungimą bei išjungimą. Šitai sąlygoja mažesnį darbo jėgos poreikį ir galiausiai veda į išaugusį produktyvumą.

Tačiau elektros variklis turi ne tik daugybę privalumų, bet ir kelis trūkumus. Vienas iš jų – sudėtingas pergabenimas. Dauguma variklių per dideli, kad būtų perkeliami į kitą vietą, o jei dydis tai ir leidžia, reikia rūpintis tinkamu elektros įtampos užtikrinimu. Taip pat ne itin tinkami netolydaus darbo krūvio sektoriams, nes tuomet valandos kaina išauga. Be to, gali itin išaugti išlaidos nusprendus naudoti elektros variklį vietose, kuriose nėra tinkamos elektros prieigos, o ją nutiesti yra brangu. Tačiau, nepaisant kelių specifinių trūkumų, elektros varikliai gali būti visapusiškai naudingi tiek kaštų mažinimo, tiek aplinkos saugojimo srityse.

Check Also

Automatikos sistemos – inovatyvus sprendimas šiandieninei statybos technologijų pramonei

Turbūt girdėjote pasisakymų, jog robotai atiminėja žmonių darbo vietas ir kad žmogaus rankomis atliekami darbai ...