Pradžia / Interjeras / Kuo išsiskiria vokiški virtuvės baldai?

Kuo išsiskiria vokiški virtuvės baldai?

„Vokiška kokybė“ yra terminas, kurį žino bene kiekvienas nuo vaikystės. Taisyklė taikoma be išimties – virtuviniams baldams taip pat. Dėl šios priežasties dauguma vertinančių kokybę pirkėjų dairosi į Vakarus ir mielai renkasi vokiškus gaminius, juk žinomas vardas – geriau už bet kokias garantijas. Šios šalies baldų pasiūla gali būti įvairiausia – nuo itin puošnių, masyvaus medžio antikinių iki modernių ir ergonomiškų. Žinoma, virtuvėje svarbu suderinti fukcionalumą bei akiai mielą dizainą, tačiau, kas galėtų tai geriau padaryti nei praktiškieji vokiečiai?

Bendraisiais bruožais vokiški virtuvės baldai yra panašūs į kitus to paties laikotarpio Europos šalių baldus – juk tradicijos taip pat skiriamasis šalies bruožas. Todėl vokiški baldai savo estetika „derinasi“ prie žemyno stiliaus srovių, tačiau nereikėtų pamiršti ir įtakos turinčių istorinių momentų, tokių kaip šalies padalijimas Berlyno siena, kurie buvo saviti ir kiekvieną regioną paveikė savaip. Moderniais laikais vėl grįžtama prie Europai būdingų formų ir dizaino krypčių.

Dar viena stipri Vokietijos baldų sritis – inovatyvių inžinerinių sprendimų pritaikymas. Juk žinia, baldas turi „tarnauti“ir būti ne tik patrauklus, bet ir naudingas, o tai lengviausia įgyvendinti tobulinant techniniu parametrus. Vokiškų baldų gamintojai, išlaikydami tradicijas, nebijo eksperimentuoti ir pritaikyti netikėtus inžinerinius sprendimus. Šalies projektuotojai ir dizaineriai nėra ribojami Vokietijos sienų, tačiau įgautos patirties ir tradicijų taip pat paneigti ar eliminuoti neįmanoma.

Dažnai žavi antikinių baldų sritis, mat juose atskleidžiama stiprios amatų ir tautodailės srovės. Ant daugelio vokiškų baldų galima rasti įvairių rūšių tapybos, braižybos elementų. Jais perteikiami įvairūs gamtos kūriniai, pvz., meškos, bet gali būti ir subtilesni, abstraktesni ir koncentruojamasi į detales. Sąlygas baldų gaminimo tradicijoms suteikė taip vadinamosios Juodoji giria, kuri aprūpino kraštą ir paskatino vietos baldžius gaminti masyvius medinius baldus.

Žinoma, galima rasti ir tokių vokiškų baldų, kurie nėra nei kuriami dizainerių, nei antikvariniai. Tai įprasto, masinio stiliaus virtuvės ir kiti baldai, tokie, kaip kėdės, stalai ir panašūs, be kurių neįsivaizduojama buitis. Tačiau net ir ne itin išsiskiriantys baldai yra patrauklūs tiek europiečiams, tiek viso pasaulio pirkėjams dėl garsiosios kokybės, dėl kurios galima būtų diskutuoti, tačiau paneigti beveik neįmanoma.

Check Also

jauki darbo vieta namuose

Dirbate namuose ir norite susikurti jaukų kampelį, kuris primena biurą? Skubame Jums padėti

Seniau biurų patalpos buvo suprantamos kaip per daug mažų ir negražių spintelių ir vietos, kur ...