Pradžia / Interjeras / Virtuviniai kampai – būtinai atgyvena?

Virtuviniai kampai – būtinai atgyvena?

Virtuviniai kampai dažnai primena praeito amžiaus daugiabučių virtuves, kurių baldai buvo štampuojami pagal vienodą dizainą, kelių spalvų, todėl aplankęs draugus ar kaimynus kiekvienas galėjo pasijusti „kaip namuose“ tiesiogine šio išsireiškimo prasme. Vėliau besikeičiančios ir iš Vakarų Lietuvą pasiekusios naujos dizaino tendencijos apvertė virtuves aukštyn kojomis, pašalindamos seniena dvelkiančius virtuvinius kampus iš virtuvės erdvės. Tačiau šiuolaikiniai interjerai nebrėžia tokios aiškios ribos tarp sena – nauja, todėl virtuviniai kampai iš naujo prisimenami renkantis virtuvės baldus.

Klasikinis virtuvės kampas dažniausiai siejamas su patogioje vietoje pastatyta, kampą sudarančia sėdimąja dalimi bei stalu. Dažnai, vienintelis bedrumas su kampu – tik suolelio forma. Tačiau dizainieriai siūlo kitą, labiau prie patalpos erdvės tinkantį variantą – įsirengti virtivinį kampą ties sienų susikirtimu. Ir tai nebūtinai turi būti senamadiški baldai: kaip sėdimoji dalis – suolas gali būti sujungtas su siena, o atlošo neprireiks, tam puikiai pasitarnaus siena. Kad sėdėti būtų patogiau, galima priderinti įvairių tipų pagalvėles, kurios bus ne tik funkcionalios, bet suteiks virtuvei jaukumo.

Kampinis stalas, pritaikomas prie erdvės išplanavimo nebūtinai turi būti L-formos, tačiau atitinkantis U-tipą. Šis variantas labai naudingas siaurose, pailgose virtuvėse, kurių gale galima įrengti virtuvinį stalą su suolais. Geriausias atvejis, jei galinėje sienoje yra langas – tuomet prie šio virtuvinio kampo norės prisėsti kiekvienas užbėgęs į virtuvę, todėl nebeteks gaminti vienam asmeniui – visuomet atsiras kompanija. Suolelius taip pat galima paminkštinti pagalvėlėmis ar kitais paminkštinimais.

Bene paprasčiausias būdas įrengti virtuvinį kampą – ties sienų susikirtimu pastatyti stalą ir aplink apstatyti kėdėmis. Tai bene lanksčiausias būdas, kuriam nereikia specialių baldų pagal užsakymą. Žinoma, galima manyti, kad tokiu atveju prarandama beveik pusė stalo suteikiamos naudingos vietos. Yra sprendimas ir šiuo atveju – reikia rinktis siaurą stalą, kuris ir neužimtų daug vietos, ir būtų pakankamas būtent apsėsti iš vienos pusės. Žinoma, tuomet tapartina pasirūpinti prie tokį modernų virtuvinį stalą esančia siena – ji neturėtų būti nuobodi. Tam puikiai tinka siena, ant kurios galima piešti ar tiesiog žaismingų spalvų variantas.

Check Also

jauki darbo vieta namuose

Dirbate namuose ir norite susikurti jaukų kampelį, kuris primena biurą? Skubame Jums padėti

Seniau biurų patalpos buvo suprantamos kaip per daug mažų ir negražių spintelių ir vietos, kur ...