Pradžia / Lubos, lubų apdaila / Dailylenčių subtilybės

Dailylenčių subtilybės

Pagrindiniai rodikliai, į kuriuos atsižvelgiame kurdami savo namų interjerą yra sveikata, jaukumo ir šilumos įspūdis bei, be abejo, kaina. Renkantis medžiagas sienų apdailai – pasiūla didžiulė. Tačiau šiandien pakalbėsime apie dailylentes, apie jų medžiagų pliusus ir minusus.

Dailylentės – yra sienų danga pagaminta iš standžių ar pusiau standžių sudedamųjų dalių. Jos dažniausiai gaminamos iš medžio, tačiau gali būti ir iš plastiko ar kitos medžiagos. Medinės dailylentės gaminamos iš pušies, eglės arba maumedžio. Pušies – pasižymi minkštumu, tačiau jas sunku kokybiškai padengti apsaugos ir apdailos priemonėmis (dažais). Iš eglės pagaminta apdailos medžiaga išsiskiria mažesniu drėgmės įsigėrimu į savo paviršių. Maumedžio – tankesnės ir kietesnės. Lyginant su eglės ir pušies medienos dailylentėmis, maumedžio yra ilgaamžiškesnės, nes augdamas Sibire šis medis užsigrūdina.

Dailylenčių paviršius gali būti obliuotas (lygus) arba šiurkštus. Obliuotas pasižymi tuo, kad dėl šio gamybos proceso metu, medienos apdailos ir apsaugos priemonės mažiau įsiskverbia į paviršių, todėl jos nėra ilgaamžės. Šiurkštaus paviršiau dailylentės – atvirkščiai – yra ilgaamžės dėl jų gamybos procesas, kuris leidžia medienos apsaugos ir apdailos priemonėms įsiskverbti į gaminio paviršių.

Dailylentes galima naudoti išorės sienų, vidaus lubų, palėpių ir sienų apdailai. Jos sukuria jaukumo ir šilumos įspūdį, tampa originalaus interjero dalimi. Jos turi puikų estetinį vaizdą. Tai puiki investicija kuriant sveiką savo namų mikroklimatą.

Check Also

Kodėl svarbu nepamiršti apie uždaromąją armatūrą?

Uždaromosios armatūros veikimo principas ganėtinai aiškus – tai tam tikros medžiagos, kuri gali būti skista, ...