Pradžia / Nuoma / Kaip, kada ir kodėl studentams reikėtų ieškoti buto nuomai?
butu skelbimai

Kaip, kada ir kodėl studentams reikėtų ieškoti buto nuomai?

Iš kito, dažniausiai mažesnio miestelio į Vilnių, Kauną, Klaipėdą atvykę jauni studentai susiduria su ne vienu galvos skausmu. Kur nuomotis butą, kad kaina „nesikandžiotų“, o butas nebūtų labai toli nuo universiteto ir miesto centro? Kokie autobusai ar troleibusai tinka, norint pasiekti universitetą? Kaip susirasti naujų draugų, kur leisti savaitgalius, kaip nepasiklysti naujame mieste ir kt. Ir vis tik, iš pradžių pats svarbiausias klausimas yra būstas. Draugai atsiras, maršrutus naujasis studentas išsinagrinės naudodamasis google žemėlapiais ar kitomis priemonėmis. O turėti, kur miegoti, reikia iškart.

butai
Taigi buto paieškomis rūpintis reikia pradėti gerokai iš anksto. Daugelio metų patirtis rodo, kad liepą – rugpjūtį kainos šiek tiek šokteli, nes butus nuomojantys asmenys žino: vasaros pabaiga – naujų studentų, nežinančių kainų tendencijų, kraustymosi laikas. Tad, jei nenorite permokėti už butą, jo paieškomis turėtumėte pradėti rūpintis jau gegužę-birželį. Tokiu laiku gali pavykti nusiderėti apie 5-10 proc. Na, o vasaros pabaigoje derybos sunkiai pavyks. Ieškančių, norinčių ir galinčių sumokėti didesnę sumą studentų bus tikrai daug. Kam Jums tiek streso ir vargo derantis?
Svarbu paminėti ir tai, kad prieš paiešką, turėtumėte atlikti šiokius tokius namų darbus. Apgalvokite, kokią sumą galite skirti buto nuomai, kokiame rajone norėtumėte gyventi, galbūt Jums svarbus yra aukštas? ŠĮ klausimą taip pat derėtų apsvarstyti iš anksto. Nes kai pradėsite naršyti internetiniuose portaluose, kuriuose talpinami butų skelbimai, galėsite iškart susiaurinti paiešką. Tai sutaupys nemažai laiko.
Prieš nuomojantis butą reikia atkreipti dėmesį ne tik į patį butą, bet ir paties namo būklę. Senos statybos namų butų kainos šiek tiek žemesnės, tačiau komunaliniai didesni. Naujos statybos namuose situacija kitokia. Būtų kaina pakankamai aukšta, tačiau už šildymą žmonės moka gerokai mažesnes sumas nei tie, kurie gyvena senos statybos namuose. Kuris variantas Jums labiau priimtinas, spręskite patys. Tačiau prieš išsinuomojant naujus namus, nepamirškite su šeimininku aptarti ir tokių klausimų kaip komunaliniai bei šildymo kainos. Kitu atveju, žiemą galite likti labai nustebę.

butu skelbimai (2)
Susitarus su šeimininkais dėl buto nuomos, rekomenduojama su jais pasirašyti sutartį, kad buto pardavimo atveju neliktumėte be gyvenamos vietos arba, kad galėtumėte susigrąžinti sumokėtą depozitą.
Taigi prieš naršant butų skelbimus sugalvokite, ko tikrai norite, taip išvengsite nereikalingų skambučių ir susitikimų su Jums netinkamo buto šeimininkais. Buto paieškom užsiimkite vasaros pradžioje, taip butą išsinuomosite už žemesnė kainą. Apžiūrėdami butą nepamirškite aptarti ir komunalinių mokesčių klausimų. Jei vadovausitės šiais keliais patarimais, išsinuomoti butą Jums bus daug paprasčiau.

Check Also

Kreta

Apartamentų nuoma Kretoje

Kreta – labai gera atostogų kryptis tiems, kurie ieško kaip įdomiai pailsėti. Šioje Graikijos saloje ...