Pradžia / Statybos darbai / Grindys, parketas / Parketlentės iš arčiau – parketlentės konstrukcija
Parketlentės iš arčiau - parketlentės konstrukcija66

Parketlentės iš arčiau – parketlentės konstrukcija

Žmones būtų galima grubiai išskirti į tris rūšis. Pirmajai rūšiai priskirkime tuos, kurie statybų darbus patiki profesionalams. Antrajai – tuos, kurie viską nori padaryti patys ir šventai tiki, kad vyras turi pastatyti namą, pasodinti medį ir užauginti vaiką. Jie prisiperka knygų iš serijų – „remonto ir statybų vadovas“, „pasidaryk pats“ ar „statau namą“. Tie žmonės verti pagarbos, galbūt jie ne viską atlieka tinkamai, tačiau jie daug ko išmoksta, sutaupo pinigų ir vėliau turi kuo pasididžiuoti ir pasigirti. Ir trečioji rūšis – žmonės, kurie kreipiasi į profesionalus, samdo darbininkus, bet kartu ir labai nori dalyvauti procese. Jie visais įmanomais būdais ieško informacijos apie statybų darbus ir vėliau mėgina pamokyti žmones, kurie savo darbu užsidirba duoną. Jie nuoširdžiai tikėdami tuo, ką kažkur perskaitė ar išgirdo, trukdo profesionalams dirbti savo darbą. Na, jei ne trukdo, tai bent pagadina jiems nervus. Domėtis ir žinoti ko norime – nėra blogai, tačiau tik iki tam tikros ribos. Kai ką tiesiog reikia patikėti specializuotoms įmonėms ir žmonėms, kuriems mokame pinigus už jų teikiamas paslaugas. Visos šios trys išvardintos rūšys turi savo pliusų ir savo minusų, ir visų rūšių atstovai, rinkdamiesi parketlentes, visgi turėtų būti susipažinę su prekės konstrukcija ar galima pasiūla.

Konstrukcija. Kaip pavyzdį paimsime trisluoksnės parketlentės konstrukciją. Trisluoksnės parketlentės konstrukciją sudaro trys sluoksniai, kurių paskutinis patepimas užbaigiamas su laku arba alyva. Keletas lako ar alyvos sluoksnių apsaugo parketlentes nuo drėgmės, mechaninių pažeidimų ir ultravioletinių spindulių bei suteikia patvarumo. Viršutinis parketlentės sluoksnis – kietmedžio lukštas, vidurinis – kokio nors spygliuočio medienos tašeliai (aptašyti ir išpjauti rąsteliai), kurie būna išpjauti tangentiniu būdu (ne statmenai medžio rievėms, o išilgai), bei apatinis sluoksnis – medienos lukštas iš spygliuočio medžio.

Parketlentės iš arčiau - parketlentės konstrukcija6

Žinant šią pagrindinę informaciją apie parketlenčių konstrukciją, daug lengviau susikalbėsite su profesionalais, suprasite kas jums siūloma ir žinosite ko galite tikėtis iš prekių pasiūlos.

Check Also

gero vadovo paieska statybu imonei

Kaip rasti tinkamą vadovą namus statančiai įmonei?

Namų bei pastatų statymas yra ilgas, sunkus ir atsakingas darbas. Dažniausiai tokia veikla užsiima stambios ...