Pradžia / Interjeras / MDF – vidutinio tankio medienos plokštė
MDF plokštė

MDF – vidutinio tankio medienos plokštė

Kai susiduriame su gyvenamosios aplinkos įrengimo darbais – sužinome ir išmokstame daug naujų dalykų. Galbūt esate susidūrę su paslaugų teikėjais ir prekių konsultantais, kurie pasimiršta, kad kalbasi ne su žinovu, o galbūt su pirmą kartą apdailos darbus planuojančiu klientu. Kai kuriuos terminus mes žinome iš bendro išsilavinimo, tačiau yra tokių terminų bei akronimų, kurie mums toli gražu nepažįstami. Tokiu atveju visuomet galime drąsiai prašyti konsultanto paaiškinti detaliau arba domėtis savarankiškai informacinių technologijų ir knygų pagalba. Šiame straipsnyje išsiaiškinsime kas slepiasi po MDF akronimu.

MDF – tai vidutinio tankio medienos plaušų plokštė (angl. Medium Density Fibreboard), kuri dar kartais vadinama medienos dulkių plokšte. Medienos plokštės gaminamos sausuoju būdu iš medžio plaušų pluoštų ir surišančių medžiagų, šias medžiagas veikiant aukštu slėgiu ir temperatūra jos surišamos į vientisą galutinį produktą. MDF plokštė yra lengvai apdirbama, todėl originalios ir unikalios medienos plaušo plokštės gali būti nesudėtingai pagaminamos pagal specialų užsakymą. Užsakant MDF galima pageidauti specifinės MDF plokštės formos ar paviršiaus faktūros. Dėl MDF apdailos medžiagos lankstaus apdirbimo ji laikoma universalia ir gali būti įvairiai panaudojama, labiausiai jos panaudojimas paplitęs baldų gamyboje. MDF plokštės naudojamos kaip dekoratyvinės sienelės, jos lengvai montuojamos, antistatiškos bei tvirtos. Yra gaminamos ir dvipusės MDF dekoratyvinės sienelės, tai reiškia, jog abi pusės gali būti naudojamos dekoracijai. Rinkdamiesi dvipuses MDF dekoratyvines sieneles turėsite galimybę jas panaudoti įvairiau. Taip pat dar gaminamos drėgmei atsparios ir blizgios MDF plokštės.

Medienos plaušo plokštė labai universali apdailos medžiaga, kuri naudojama ne tik vidaus apdailai, bet ir baldų gamybai. Naudodami medienos plokštes galite nebrangiai, greitai ir paprastai atnaujinti savo interjerą.

Check Also

Kaip statyti polikarbonatinį šiltnamį

Kaip statyti polikarbonatinį šiltnamį?

Didelius ir gremėzdiškus stiklinius šiltnamius drąsiai keičia polikarbonatiniai šiltnamiai. Dėl jų tvirtumo ir lengvo svorio ...