Pradžia / Aplinkos tvarkymas / Medžių genėjimas – tikras menas
Medžių genėjimas

Medžių genėjimas – tikras menas

medžių genėjimas

 

Medžių genėjimas – tikrų tikriausias menas. Ar kas nors išdrįstų prieštarauti? Jei kam nors ir kyla abejonių, tai po šio straipsnio jų nebeliks. Tikriausiai visi esate matę ar bent girdėję apie kūrybišką medžių genėjimą. Lietuvoje šis reiškinys dar visai šviežias, lyginant su tuo, kaip kūrybiškas medžių genėjimas pažengęs užsienyje. Labai dažnai žmonės įsirengę želdinių gyvatvores, pasisodinę krūmus ir medžius, neišnaudoja visų jų dekoro galimybių, o galimybės iš tiesų plačios. Gyvatvorių, krūmų ir medžių genėjimas yra sudėtingas procesas, kurio rezultatas ne tik dekoratyvi nauda, bet ir funkcionali želdinių priežiūra.

Įvairios formos, žmonių siluetai.

medžių genėjimas

Spalvos pagyvina skulptūras.

Gyvatvorių, krūmų ir medžių genėjimas padeda išlaikyti sveikus želdinius. Genint pašalinamos nudžiūvusios šakos. Nudžiūvimo priežastys įvairios: gyvūnų, audrų ar kitokie mechaniniai pažeidimai, augalų ligos ir kenkėjai. Medžių genėjimas skatina tankumą bei vaisių ir žiedų vystymąsi, taip pat išlaiko norimą formą. Jei nudžiūsta didelės šakos ir delsiama jas nugenėti, jos pradeda kelti grėsmę žmonėms ir jų turtui. Gyvatvorių, krūmų ir medžių genėjimas – nuoseklus darbas, kuriame reikalingos tam tikros žinios apie tai koks metas ir kokie įrankiai genėjimui yra tinkamiausi. Genint medžius, pagal šakų storį, parenkami atitinkami genėjimo įrankiai, kurie turi būti itin aštrūs, kad pjūviai būtų lygūs. Reikia žinoti ir teisingą pjūvio vietą, kitaip galime pažeisti šakas. Genėjimas ne tik palaiko gerą želdinių būklę, meistro rankose želdiniai tampa tikrais meno kūriniais. Populiariausi genėjimo būdai – tai kvadratiškas gyvatvorių kirpimas ir burbuliškas medžių genėjimas.

Klasikinis medžių genėjimas.

medžių genėjimas

medžių genėjimas

 

medžių genėjimas

Medžiai ir krūmai virsta gyvomis statulomis.

medžių genėjimas

 

Apželdinime medžių genėjimas yra labai reikšmingas, jo dekoratyvumas priklauso nuo medžius geninčio specialisto fantazijos ir techninių žinių. Aplinkos priežiūros specialistai privalo turėti ne tik architektūros, eksterjero, inžinerijos, sodininkystės, bei kompozicijos žinių, taip pat jie turi išmanyti estetiką ir turėti gerą skonį. Profesionalų rankose želdiniai gali virsti ne tik geometrinėmis figūromis, bet ir personažais, gyvūnais ar architektūros kūriniais.

Kruopštumo ir kantrybės reikalaujantis darbas.

medžių genėjimas

 

medžių genėjimas

Check Also

Veido kaukės vyrams

Kaip dirbant lauke apsisaugoti nuo gamtos išdaigų?

Darbas lauke žiemą ar vasareą tikriausiai yra pažįstamas daugeliui vyrų. Dirbti tiek šviečiant karštai saulei, ...