Pradžia / Akmens gaminiai, akmuo / Perforatoriai ir jų skirtumai. Kaip pasirinkti?
perforatorius

Perforatoriai ir jų skirtumai. Kaip pasirinkti?

Kasdien naudojamės įvairiais įrankiais. Tačiau ne visi mums pažįstami. Pavyzdžiui, kiekvienam aišku, kaip elgtis su šaukštu. Juk tai stalo įrankis, padedantis pasistiprinti. Bet štai perforatoriai kai kam atrodo kaip visiška paslaptis. Kas tai yra ir į ką atsižvelgti, jei tokio daikto prireikia?

Iš pirmo žvilgsnio perforatorius gali atrodyti kaip „raumeningas“ gręžtuvas. Iš tiesų jo funkcija ir yra gręžimas, tačiau pats įrankis sutvertas rimtiems darbams. Kadangi prietaisas veikia pneumatiniu principu, sukuriamas didelis našumas. Įrankis skirtas gręžti tas medžiagas, kurių įprastas gręžtuvas neįveiktų. Nebaisus nei akmuo, nei betonas.

Perforatorius iš tikrųjų yra rimta darbo priemonė, praverčiantis skirtingų sričių meistrams ir leidžiantis efektyviai atlikti numatytas užduotis. Jeigu sugalvotumėte persikvalifikuoti ir imtis tokių darbų, kur bus reikalingas kietų medžiagų gręžimas (ar tiesiog prireiktų ką nors gręžti), perforatorių asortimentas parduotuvėse gali sukelti nemažai klausimų. Pirmiausia prieš akis figūruoja etiketės, kuriose nurodyti skirtingi gamintojai ir kontrastuojančios kainos. Skirtingų kompanijų produktai skirsis savo spalva, tačiau kažin ar tai bus pagrindinis kriterijus, kuriuo remsitės įsigydami perforatorių.

Dėmesys tikrai bus kreipiamas į dydį bei galingumą. Priklausomai nuo įgūdžių ir darbo specifikos, rinksitės lengvesnį arba sunkesnį įrankį. Vienas perforatorius gali sverti 4 kilogramus, o kitas – 6. Iš pažiūros skirtumas atrodo menkas. Vis dėlto tie papildomi kilogramai – net pusė pirmojo nurodyto skaičiaus. Tai būtų maždaug tas pats, kas lyginti 1 ir 1,5 tonos sveriantį automobilį.

Lengvi perforatoriai paprastai pasižymi mažesniu galingumu. Mažesnė ir jų smūgio jėga. Nors viskas iliustruojama skaičiais, net ir nebūnant matematikos genijais suprantama, kad kietesnės medžiagos gręžimui reikalingas galingesnis įrankis. Tačiau nereikia suskubti ir įsigyti prietaiso vadovaujantis vien galios bei svorio kriterijais. Ne mažiau svarbus ir daugiafunkciškumas. Štai norint pašalinti plyteles pravers kalimo funkcija. Jei perkant neapsižiūrėta, gali tekti nusivilti.

Galiausiai reikėtų paminėti priedus. Jei perforatoriai parduotuvėje siūlomi kartu su papildomomis dalimis, daugeliu atvejų tai būna optimalus variantas. Už tą pačią kainą gaunama daugiau. O juk kas žino, kada kuris priedas pasitarnaus.

Check Also

Skyrybų kaina

Advokato kabineto interjeras: koks jis?

Gyvenimas kartais negaili žmonių ir pateikia labai sunkių išgyvenimų – vienas jų yra skyrybos. Išsiskirti ...