Pradžia / Šildymas, vėdinimas / Malkiniai židiniai ar krosnelės – kas geriau?
malkiniai-zidiniai

Malkiniai židiniai ar krosnelės – kas geriau?

Šilti ir jaukūs namai, dažnam atrodytų įprastas ir kasdieninis dalykas, nes šiluma – tai kasdieninė namų būsena. Tačiau, tam, kad tą būseną išgauti, kiekvienam šeimininkui reikia pasirūpinti jos tiekimu. Kokį namų apšildymo būdą pasirinkti yra dažnas klausimas, į kurį galėtų atsakyti tik pats žmogus, pasidomėjęs visai galimais variantais.
Butų, mažų erdvių namų šeimininkai prasidėjus šaltajam sezonui, susirūpina namų šiluma ir renkasi malkinius židinius arba krosneles. Tiems, kurie naudojasi namų šildymo sistemos jau ne vienerius metus ir nesiruošia jų keisti, vertėtų nurimti. Tačiau tiems, kurie įsikūrė naujus namus, nori keisti namų interjerą, arba kurių šildymo įrenginys sugedo, vertėtų pradėti galvoti apie naują įrenginio pirkimą vos prasidėjus rudeniui. Kuris namų šildymo įrenginys tinkamesnis ar geresnis, negalėtų atsakyti niekas, nes tai yra individualus žmogaus pasirinkimas.malkiniai-zidiniai
Specialistai sako, kad vartotojams dažniausiai iškylantis klausimas yra renkantis malkinius židinius arba krosnelės – kuris geresnis?
Krosnelės yra kelių rūšių: šildančios kietu kuru, taip pat medienos granulėmis. Tai yra iš ties geras interjero sprendimas, kuris apšildo nedideles patalpas, tai gali būti nuosavi, tačiau minimalistiniai namukai, arba butai. Taip pat krosnelės labiausiai tinkamos yra apšildyti lokalią patalpą, tai galėtų būti, pavyzdžiui, svetainė, arba valgomasis, tokios patalpos, kuriose dažnai būna žmonių, kitaip sakant, laisvalaikio praleidimo vieta.
Židiniai – jau nuo senų laikų paplitęs namų apšildymo būdas. Malkiniai židiniai dažnai naudojami namų interjere vien tik dėl ugnies, kuri suteikia patalpai unikalumo, jaukumo bei originalumo. Tai nesenstanti klasika, kurią renkasi dažnas vartotojas. Taip pat židiniais yra šildomos net kelios patalpos, todėl galima teigti, kad norintiems išskirtinio interjero ir šilumos ne viename kambaryje – malkiniai židiniai yra geresnis sprendimas nei krosnelės.
Funkcionalumas ir naudingumo koeficientas – svarbiausias dalykas, renkantis šildymo įrenginius. Reikia atsižvelgti ir į tai, kokios jūsų finansinės galimybės, kadangi tiek židinių, tiek ir krosnelių kaina skiriasi, kaip ir skiriasi jų privalumai. Jeigu kyla klausimų – tai geriausia konsultuotis su šios srities specialistu arba daugiau informacijos gauti interneto pagalba.

Check Also

fasado-apsiltinimas

Kaip efektyviai apšiltinti namo fasadą?

Padorus pastato apšiltinimas yra būtinas kiekvienai šeimai. Gerai atlikti šiltinimo darbai bei atidžiai pasirinktos šiltinimo ...