Pradžia / Aplinkos tvarkymas / Apie aplinkos tvarkymo techniką
aplinkos tvarkymo technika

Apie aplinkos tvarkymo techniką

Tiems, kurie siekia pačio gražiausio kiemo turbūt jau yra tekę eiti, ieškoti ir pirkti rimtos aplinkos tvarkymo technikos. O tie, kurie dar tik pradeda planus kaip užsės savo pirmą veją, taip pat turėtų pasidomėti apie aplinkos tvarkymo techniką, ir išsiaiškinti ką vertėtų įsigyti patiems, kad tvarkymo ir priežiūros darbai eitųsi greitai, patogiai ir optimizuotai.

Viskas visada prasideda nuo vejos, kadangi dažnai užtenka tik jos, kad kiemas jau vizualiai atrodytų estetiškai. Įrankio skirto vejai reikiamumas priklausys nuo sezono. Volas – sejos metu, kai reikės įspausti sėklas į šviežiai išpurentą žemę, o štai iki pat rudens, bent kartą į savaitę prireiks žoliapjovės. Tačiau nepulkite iškart pirkti žoliapjovės, prieš tai verčiau pagalvokite ar jums labiau vertėtų žoliapjovė ar žolės pjovimo mašina. Jeigu Jūs turite nedidelį vidinį kiemą, tai jums pilnai užteks ir rankinės žoliapjovės. Jūs greičiau nei per valandą pasirūpinsite visu savo kiemu, o štai jeigu turite kur kas didesnę veją, verčiau investuokite į mašiną, kadangi pusė jūsų savaitgalių gali tekti paaukoti pjaunant žolę. Jei Jūs veją jau turite pasisėję ne pirmus metus, tada būtinai prireiks ir grėblio, o ypač pavasarį prieš pasirodant naujiems daigams. Pavasarį labai svarbu pasirūpinti, kad Jūsų vejoje liktų kuo mažiau senos, sausos ir pūvančios žolės, kadangi ši gali trukdyti naujiems stiebeliams. Tą patį vertėtų padaryti ir rudens metu, prieš pirmą sniegą.

Jeigu Jūsų aplinkoje yra ir daržas, kuriame auginate, daržoves ir uogas, turbūt yra tekę skolintis ar net pirkti savo asmeninį kultivatorių. Šis yra ypač reikalingas, jeigu Jūs planuojate rimtai ir ne vienerius metus turėti savo daržą, kuriame ne tik augs trys krūmai agurkų, bet taip pat ir daugybė kitų daržovių. O jei planuojate užsisėti didžiausią bulvių lauką, tai be kultivaroiaus verčiau ir nepradėti.

Tiems, kurie nenori užsiimti daržovių sodinimu ir derliais, tačiau dievina gėles ir įvairiausius krūmus, būtinai reikės bent pačių paprasčiausių ir universalių įrankių, skirtų žemės purenimui, žirklių lapų, stiebų, žiedų ir krūmų karpymui ir tiesiog paprasčiausių kibirų į, kuriuos bus galima sumesti nereikalingas žoles. Didesniems krūmams yra taip pat specialios žirklės ir pjūklai. Tai yra baziniai dalykai, kuriuos vertėtų žinoti apie aplinkos tvarkymo techniką.

Check Also

Veido kaukės vyrams

Kaip dirbant lauke apsisaugoti nuo gamtos išdaigų?

Darbas lauke žiemą ar vasareą tikriausiai yra pažįstamas daugeliui vyrų. Dirbti tiek šviečiant karštai saulei, ...