Pradžia / Interjeras / Gartraukiai: pasiūla didelė, tad ir pasirinkimas sudėtingas
pigu.lt

Gartraukiai: pasiūla didelė, tad ir pasirinkimas sudėtingas

Virtuvės sienų plytelių spalva ir baldų išdėstymas – reikšmingi interjero elementai estetine prasme, tačiau be kai kurių prietaisų neįmanoma palaikyti tinkamos aplinkos šioje patapoje. Gartraukiai – vieni iš tokių. Pastarųjų paskirtis elementari – išvalyti orą nuo garų ir kvapų, atsirandančių maisto gaminimo procese. Tačiau pasirinkimas, dėl siūlomų modelių įvairovės, gerokai sudėtingesnis. Rekomenduojama atsakyti į šiuos klausimus:
Įmontuojamas ar pakabinamas?
Į baldus montuojami gartraukiai padeda sutaupyti vietą, jie tinkami patalpoms žemesnėmis lubomis. Pastarųjų ir kaina mažesnė. Pakabinami garų surinkėjai siūlomi į erdvesnėms virtuvėms.
Kokio galingumo?
Gartraukio galingumas lemia, kokia jėga yra ištraukiamas oras. Siūloma paprasta formulė, kaip apskaičiuoti, kokio galingumo gartraukis reikalingas – tiesiog padauginkite virtuvės tūrį iš 10. Jei virtuvės patalpa sujungta su svetaine – reikia didesnio galingumo gartraukio. Gartraukio galingumą nulemia ne tik pliki skaičiai ant pastarojo techninės charakeristikos (gartraukių galios matavimo vienetas – kubinis metras per valandą) – svarbu ir tinkamai atliktas montavimas.
Tyliau veikiantys ar triukšmingesni?
Įprastai manoma, jog galingi gartraukiai yra triukšmingesni. Tačiau šiuolaikiniai techniniai sprendimai sąlygoja, jog net pakankamai galingas gartraukis gali būti sąlyginai tylus. Tiesa, ir pastarojo kaina ya gerokai aukštesnė. Kalbant skaičiais, 50db gartraukis – triukšmingas, 45db – tylus.
Aliuminio filtras ar anglies?
Gartraukių filtrai yra atsakingi už oro valymą. Aliuminio filtrą, kai jis užsiteršia, reikia išvalyti. Kai kuriuose gartraukiuose yra įmontuoti specialūs užterštumo davikliai, įspėjantys, kada reikalingas valymas. Kitu atveju būtina stebėti gartraukio veikimo pokyčius – sumažėjusią trauką, didesnį skleidžiamą triukšmą. Anglies filtrai yra keičiami kas metus ar pusę.
Ar svarbu gartraukio dizainas?
Nors gartraukiai atlieka aiškią praktinę funkciją, tačiau tai nereiškia, jog įtaisas negali atrodyti estetiškai patraukliai. Nusprendus įsigyti pakabinamą gartraukį, galima rinktis ne tik pageidaujamos formos ir spalvos, bet taip pat norimą apdailos medžiagą. Savaime suprantama, jog gartraukio, dekoruoto oda ar medienos apdaila, kasdienė priežiūra bus sudėtingesnė nei, pavyzdžiui, nerūdijančio plieno.
Jei jau susipažinote su pagrindiniais aspektais, į kuriuos reikėtų atsivelgti renkantis gartraukį, metas pradėti pastarojo paieškas. Negalintiems pakęsti varginančių ekskursijų po parduotuves, rekomenduojama apsilankyti pigu.lt. Šioje internetinė parduotuvėje gausu buitinės įrangos, siūlomos už patrauklią kainą. Išsirinktą prekęs paprasta užsisakyti, o jos pristatymas – itin greitas.

Check Also

Mažos virtuvės įrengimas

Namai – ta vieta, kurioje norisi jaustis jaukiai ir patogiai. Tai yra taikoma visoms erdvėms, ...