Pradžia / Interjeras / Palangė – nors nedidelė, tačiau svarbi
Palangė

Palangė – nors nedidelė, tačiau svarbi

Palangės – viena iš interjero detalių, į kurių pasirinkimą dažnas buto ar namo savininkas žiūri labai atsainiai: už remonto darbus atsakingas vis vien asmuo kažką sumontuos ir to pakaks. Tačiau palangė nėra tik smulkus aksesuaras, tai – konstrukcinis elementas, prisidedantis prie lango sandarumo kokybės. Netinkamai atliktas palangių pjaustymas bei palangių montavimas įtakoja patiriamus šilumos nuostolius.

Nusprendus savarankiškai atlikti remonto darbo, palanges bei jų montavimo techniką reiktų išanalizuoti atskirai. Aktualiausi šie klausimai:

Kur įsigyti?

“Palangės senukai” – vienas populiariausių paieškos žodžių. Šis prekybos centras randasi beveik kiekviename didesniame mieste ir siūlo platų statybinių medžiagų asortimentą. Palangės čia – tikrai ne deficitinė prekė.

Kokias palanges įsigyti?

Palangių klasifikacija dažniausiai yra paremta šiais kriterijais:

  • konstravimo vieta: vidaus palangės ir lauko palangės.

  • medžiaga: medinės palangės ir pagamintos iš plastiko. Tarp šių dviejų medžiagų verda arši kova. Plastikas – iš tiesų praktiška konstrukcinė medžiaga. Iš jo pagaminta palangė pasižymi geromis termoizoliacinėmis savybėmis, yra atspari drėgmei, saulės spinduliams, ugniai, lengvai valoma. Visgi didelė dalis žmonių imponuoja natūralumui ir dėl to dairosi medinių palangių. Tiesa, natūralaus masyvo palangės yra itin jautrios drėgmei bei temperatūrų kaitai, tad dažniau renkamasi altenatyva – iš medžio drožlių plokštės (MPD) pagamintos. Pastarosios yra ilgaamžės, atsparios įvairiems aplinkos veiksniams, lengvai prižiūrimos ir, dėl raštų ir spalvų įvairovės, išvaizda gali būti identiškos natūralioms arba prisitaikyti prie individualaus skonio.

Kaip teisingai sumontuoti?

Palangių pjaustymas ir montavimas – itin atsakingas žingsnis, nulemiantis ne tik estetines, bet ir funkcines savybes. Tai lemia, ar palangės užtikrins efektyvią šilumos bei garso izoliaciją, apsaugą nuo oro sąlygų lauke ir panašiai. Internete pilna praktinių patarimų iš serijos “darau pats” – netingėkite pastaraisiais pasinaudoti. Jei procesas pasirodė sudėtingas, nesidrovėkite kreiptis į meistrus, internete nesunkiai randamus su raktiniais žodžiais “palanges kaune”, “palanges vilniuje” ar kitam mieste.

Kiek kainuoja palangė?

Palangės kaina, pasirinkus meistrų paslaugas, yra sudaryta iš išlaidų medžiagoms ir užmokesčio už montavimą. Jei pastarajam, pasirinkdami darbą atlikti savarankiškai, dar galite sutaupyti, tai konstrukcinė medžiaga privalo būti kokybiška. Tai, savaime aišku, kainuoja daugiau, tačiau garantuoja ilgiau išliekančias sandarumo bei estetikos savybes.

Check Also

irengti paauglio kambari

Ką būtina žinoti įrengiant paauglio kambarį ?

Paauglystė tai vienas painiausių laikotarpių kiekvieno žmogaus gyvenime. Kai kuriais aspektais asmenybė jau stipriai primena ...