Pradžia / Nekilnojamo turto verslas / Perkame namą: į ką atkreipti dėmesį?
namai

Perkame namą: į ką atkreipti dėmesį?

Lietuvoje susiklostė tradicija, jog sukūrus šeimą ir gimus pirmiems vaikams, šeimos siekia persikraustyti iš buto į namą, iš miesto centro į kiek ramesnę vietą. Taigi namo statybos arba namo pirkimas tampa įprastu reiškiniu. Visgi nusipirkti namą, tai ne nusipirkti dešros parduotuvėje – tai rimtas pirkinys, į kurį atitinkamai rimtai reikia ir žiūrėti. Todėl šiandien pasidalinsime http://NekilnojamasTurtas.lt/namai specialistų patarimais į ką atkreipti dėmesį perkant namą.

Neskubėkite

Namo pardavimo – pirkimo sandoriai trunka kelis kart ilgiau nei butų, kadangi ir sumos čia yra gerokai didesnės ir pirkinys ilgaamžiškesnis, todėl skubėti renkantis ir perkant namą neverta. Dažnai NT specialistai namo pirkimą prilygina bandymu sužavėti ir pažinti merginą – kuo ilgiau „suki aplink ją sparną“, tuo geriau žinai ar ji tikrai ta išrinktoji.

Tapkite sekliu morka

Negyvenant konkrečiame mietso rajone ir ten užsukant tik kartą per pusmetį, nes pasukote ne į tą gatvę, neleidžia susidaryti įspūdžio apie šį gyvenamąjį rajoną. Tad jei nusprendėte, jog konkretus rajonas jus domina, tuomet pradėkite jį stebėti. Užsukite, apvažiuokite rajoną, apsižvalgykite. Ilgainiui pradėsite pastebėti privalumus ir trūkumus. Pavyzdžiui, vienas itin populiarus rajonas gali didžiuotis tuo, kad iki ežero vos pora kilomentrų – pats tas vakariniam pasivaikščiojimui su šuniu. Tačiau iki jo veda žvyrkelis, o sausą vasaros dieną tuo pačiu keliu skrieja žvejai – jų automobilių sukeliamų dulkių debesis užkloja visus aplinkinius namus ir esančius už jų. Langų valymas yra beprasmis – po poros dienų jie vėl apsinešę dulkėmis.

Pabendraukite su kaimynais

Važinėdami ar vaikščiodami po rajoną nebijokite pakalbinti žmonių. Būkite atviri, pasisakykite, kad svajojate apie būstą šiame rajone ir pasidomėkite kaip rajonas atrodo čia jau gyvenantiems. Galite sužinoti įdomios ir vertingos informacijos, o galbūt kaimynai netgi žinos kas planuoja parduoti namą, tačiau dar nepaskelbė skelbimų portaluose – galbūt kaip tik tai bus jūsų svajonių namas.

Vertinkite namo technines charakteristikas

Vertinant planuojamą įsigyti namą, neskirkite bereikalingo dėmesio apdailai – kiekvieno žmogaus skonis yra skirtingas, todėl kas patiko buvusiam šeimininkui, jums gali nepatikti. Tačiau apdaila lengvai keičiama. Verčiau skirti dėmesį techniniams namo duomenims. Jei turite draugų tarpe patyrusių statybininkų, projektuotojų ar statybos darbų vadovų, pasikvieskite juos kartu apžiūrėti namo. Jie gali akimirksiu įvertinti statybos medžiagas, statybos technikas ir žino įvairių statybos sprendimų silpnas vietas ir jums patarti. Jums taip pat turėtų būti aktualios komunikacijos – elektra, vanduo, kanalizacija, dujos. Ypač jei tai naujas rajonas ir jame dar ne viskas suvesta.

Check Also

Nekilnojamojo turto vidutinė rinkos kaina ir kaip ją nustatyti?

Nekilnojamojo turto vidutinė rinkos kaina ir kaip ją nustatyti?

Kiekvienais metais yra parduodamos dešimtys tūkstančių būstų. Na, o visus juos parduodančius žmones, vienija tie ...