Pradžia / Statybos technika, įrankiai / Pastoliai: reikalavimas ar saugumas?
pastoliu nuoma

Pastoliai: reikalavimas ar saugumas?

Tvarkant pastato išorę, kai darbai vyksta aukščiau, nei gali pasiekti žmogaus rankos, pastoliai tampa būtinu įrenginiu, kuris padeda viską atlikti kur kas greičiau ir produktyviau. Juos galima tiek nuomoti, tiek įsigyti patiems, tačiau nepriklausomai nuo to, vertėtų pasirūpinti tinkamu pastolių pastatymu – tuomet bus užtikrintas darbuotojų saugumas.
Instrukcijos ir įvairūs keliami reikalavimai gali atrodyti kaip formalumas, tačiau vis dėl to taisyklių laikymasis dirbant dideliame aukštyje yra būtinas – tik tokiu būdu bus galima apsisaugoti nuo nelaimingų atsitikimų darbo vietoje. Montuojant pastolius ne pirmą kartą, rizika atlikti netinkamus veiksmus sumažėja, tačiau net ir įgudusiems profesionalams reikėtų paskaityti instrukcijas ir prieš naudojantis įrenginiu viską gerai patikrinti, kadangi net ir vienas neteisingas žingsnis gali išryškėti darbų eigoje ir sukelti papildomų nesklandumų.
Pastoliai skiriasi savo formomis ir tipais, todėl juos galima pritaikyti įvairiems darbams didesniame aukštyje. Renkantis tinkamiausią variantą, vertėtų atkreipti dėmesį į tai, ar jie atitinka visus keliamus saugumo reikalavimus ir pasidomėti, ar pastolius nuomojanti ar parduodanti įmonė gali pateikti sertifikatus, kurie įrodo jų kokybę. Nors tai gali atrodyti kaip nereikšminga detalė, toks atsargumas garantuos saugią darbo aplinką – būtent to ir norisi statybų aikštelėje.
Vertėtų pasirūpinti ir pastolių apsaugomis – jos gali apsaugoti nuo triukšmo, netinkamo oro ar aplinkos poveikių, o tuo pačiu garantuos ir tai, jog naudojami įrankiai nenukris ant žemės ir nesužeis nei žemiau dirbančių darbuotojų, nei netoliese vaikštančių praeivių. Kurias apsaugas reikėtų naudoti nuspręsite, kai įvertinsite vietą, darbo trukmę ir galimus trukdžius. Kokybiški, saugumo standartus atitinkantys pastoliai palengvins darbą ir bus ne tik saugus, bet ir patogus įrenginys, todėl geriau iš karto investuoti daugiau laiko renkantis geriausią variantą.

Check Also

Irankių dėžė

Geriausios įrankių dėžės pasirinkimas – komfortabiliam darbui

Jeigu savo garaže arba dirbtuvėse turite labai daug įrankių, tačiau neturite jiems tinkamos vietos ir jie erzinančiai ...