Pradžia / Interjeras / Prietaisas matuojantis drėgmę mikroklimatui
vazonas

Prietaisas matuojantis drėgmę mikroklimatui

Į mūsų šalį atslinkęs šaltasis metų laikas verčia ne tik mus pačius užsigrūdinti bei pasiruošti šaltukui, bet ir mūsų namus. Žinoma, retas jau kas gyvena su mediniais langais, todėl ir kamšyti jų nebereikia. Taip pat ir nesandarių erdvių, kur galėtų lengvai prasiskverbti šaltas oras. Vieni žmonės, kad jų namuose būtų šilčiau už radiatorių užkiša folijos, kuri sulaiko šilumą. Kiti vis pasikelia ilgas užuolaidas ar perstumdo baldus toliau nuo radiatorių, kad tik šiluma pasiektų visą namų erdvę. Tačiau gyventojai, dažnai pamiršta, kad reikia rūpintis ne vien šiluma, bet ir gera oro, kuriuo kvėpuojame, kokybe. Todėl prietaisas matuojantis drėgmę yra reikalingas, kad būtų pamatuotas drėgmės kiekis, dėl šio prietaiso pagalbos galėsite ne tik džiaugtis šiluma, bet ir patys gyvensite švarioje aplinkoje.

Kad gerai jaustumėtės turite palaikyti normalų mikroklimatą savo namuose. Jūsų aplinkos mikroklimatą nulemia oro temperatūra, todėl nereikia persistengti per daug šildant ar atšaldant namus. Paprastai mokslininkai rekomenduoja patalpų oro temperatūrą laikyti apytiksliai nuo 18 iki 21 laipsnių šilumos. O miegamojoje aplinkoje ją šiek tiek sumažinti keliais laipsniais, kad miegotumėte gaivioje patalpoje. Su virtuvės temperatūra yra šiek tiek sunkiau, nes ji nepastoviai gali kisti, vien dėl to, kad naudojama orkaitę, viryklę. Bendrai paėmus, oro temperatūra namuose neturėtų viršyti 23 laipsnių šilumos, tai yra rekomenduojama norma visuose namu ar biurų patalpose, kartu prietaisas matuojantis drėgmę gali nusakyti tuo pačiu ir oro temperatūrą norimoje patalpoje.

Praktiškiausia ir sveikiausia oro drėgmė žmogaus organizmui yra 45—50 procentų. Didesnė oro drėgmė būna tuomet, kai yra šalta, tuomet galite lengviau susirgti, pirmasis oro drėgmės pakitimo simptomai visuomet būna ryte. Jeigu drėgmė padidėjusi Jūs jaučiate slogos simptomus, dažnai čiaudite. Jeigu mažesnė drėgmė, jaučiate sausumą, tiek ant pačios kūno odos, tiek plaukuose. Todėl prietaisas matuojantis drėgmę yra geriausias variantas, norint tikslingai išmatuoti drėgmės kiekį. Po išmatavimo galėsite imtis veiksmų. Jeigu per didelis kiekis tuomet jums reikės oro sausintuvo, o jei per mažas drėkintuvo. Bet visas atvejais puikiai padeda ir kambario prasivėdinimas, tiesiog atidarius langą.

Check Also

Stiklo dirbtuvės klientų paslaugoms

Stiklo dirbtuvės klientų paslaugoms

Stiklo gaminiai plačiai naudojami kiekvieno iš mūsų namuose. Stiklo dirbtuvės gamina mums langus, padeda džiaugtis stilingai stalais ...