Pradžia / Stogai ir jų danga / Ant naujo namo stogo – difuzinė plėvelė
difuzine plevele

Ant naujo namo stogo – difuzinė plėvelė

Statantis naują ar rekonstruojant seną namą, turbūt kiekvienam svarbu jų pastato stogo būklė. Nors jo stovis dažnai priklauso nuo daugybės dalykų, visgi, gyvenantiems Lietuvoje – permainingų orų šalyje – drėgmės, pelėsio, šalčio izoliacija išlieka bene pačiu svarbiausiu aspektu. Siekiant, kad neseniai sutvarkytas namo stogas būtų ilgaamžis, rekomenduojama rinktis specialias difuzines stogo plėveles. Difuzinė plėvelė pasižymi ypatingomis savybėmis ir pralaidumu. Būtent dėl pastarosios savybės stogdengiai vertina difuzines plėveles ir vis dažniau rekomenduoja jas žmonėms, norintiems turėti aukštos kokybės, tvirtą ir, svarbiausiai, nepralaidų stogą sau virš galvos.

Kam skirta difuzinė plėvelė? Šios plėvelės paskirtis – praleisti pro save vandens garus. Specialios technologijos pagalba, pagaminta difuzinės plėvelės medžiaga yra pralaidi vandeniui, kuris prie stogo dažniausiai būna garų pavidalu. Susidarius tokiai situacijai juntama drėgmė, o jos nepašalinus gali pradėti formuotis nemalonus pelėsis. Taigi, tam, kad drėgmė išgaruotų į išorę, apšiltinimo sluoksnyje patariama rinktis difuzinę plėvelę.

Dar vienas difuzinės plėvelės privalumas, susijęs su pirmuoju, yra tas, kad ši stogo plėvelė iš lauko pusės nepraleidžia lietaus, vėjo, sniego. Tam tikroje stogo konstrukcijos vietoje uždengus jį šia plėvele būsite tikri, jog jūsų stoge ne tik, kad nesikaups drėgmė, bet ir į pastato vidų nepateks jokia drėgmė.

Difuzinė plėvelė ir svarbiausia jos paskirtis – įvairių konstrukcijų apsauga nuo neigiamo vandens poveikio. Paskutiniu metu šios plėvelės yra plačiai naudojamos statybose. Jos leidžia reguliuoti statybinių konstrukcijų šilumos ir drėgnumo santykį. Tuo pačiu optimizuojama šildymui reikalinga energija.

Specialistai pataria difuzinę plėvelę rinktis pagal membranos sluoksnio storį. Būtent funkcinis membranos sluoksnio storis (FSS) yra pagrindinė veiklioji medžiaga, identifikuojanti difuzinės plėvelės kokybę. Jeigu membrana labai plona arba jos išvis praktiškai nėra, verčiau nepirkite tokios plėvelės, kadangi labai tikėtina, kad ji visavertiškai neatliks savo funkcijos.

Tad, jeigu ieškote tikrai patikimo produkto savo stogo rekonstrukcijai – įsigykite difuzinę plėvelę. Difuzinės plėvelės su storu membranos sluoksniu bus tikras nepralaidaus stogo garantas. Jos užtikrina šilumos varžos stabilumą, stogą veikiant vėjui, tuo pat metu pašalina konvekcinius šilumos nuostolius.

Check Also

portugal-3109294_1920

SKARDINIO STOGO DENGIMAS

  Šiomis dienomis statant namą, reiktų nepamiršti svarbiausios jo dalies – stogo. Reikia labai gerai ...