Pradžia / Architektūra, projektavimas / Originaliausios namų eksterjero idėjos
creaton čerpės

Originaliausios namų eksterjero idėjos

Kiekvienas nori, kad jo namas būtų išskirtinis, o kiemas – tvarkingas ir patrauklus. Namų eksterjeras turi būti išpildomas ne tik remiantis bendromis estetikos nuostatomis, bet ir atsižvelgiant į aplinką supančios gamtos formas bei linijas.
Svarbu, kad viskas būtų darnoje – pradedant namo terasa, baigiant stogu. Žinoma, dėl modernistinių minimalaus dizaino namų galvos per daug sukti nereikia – pavyzdžiui, šiemet bene madingiausi juodi namai griežtomis linijomis ir plokštumomis patys iš savęs tampa traukos objektu, o kiemo aplinka aplink tokį namą gali būti bet kokia – tiek idealiai sutvarkytas kiemelis su veja, tiek savotiškomis džiunglėmis apaugusi pamiškė.
Tačiau daug sudėtingiau skoningai dekoruoti tradicinio namo eksterjerą. Atsiranda tokie rūpesčiai kaip namo fasadas ir klausimai: kokias medžiagas rinktis? Ar vengti ryškių spalvų?Ar derinti namo fasado spalvas su aplinka, o gal atvirkščiai? Pasistengsite atsakyti į keletą iš jų:
– Pasirinkite skirtingas tos pačios paletės spalvas tam tikroms namo dalims. Bet koks namas atrodys žaismingai ir patraukliai, jeigu fasade bus du konkuruojantys atspalviai. Tarkime, jūsų namo fasadas iš šviesių ar baltų lentelių, tuomet galite įsistatyti ryškiai mėlynas ar mėtinės spalvos langines, o namo duris rinktis violetinio atspalvio.
– Suteikite akcento stogui. Retas išdrįsta, tačiau išdrįsęs nesigaili, jeigu namo stogą padengia kelių spalvų čerpėmis arba netgi sukuria iš jų subtilius raštus. Lietuvoje prieinamos Creaton čerpės siūlo platų pasirinkimą pastelinių atspalvių čerpių, pritaikytų stogo dekoravimui. Creaton čerpės suteiks namo stogui išskirtinumo ir žavesio.
– Rinkitės pamatines spalvas. Raudona, žalia ir geltona yra pamatinės spalvos – visų kitų spalvų pagrindas. Todėl jos natūraliai viena kitą papildo. Nors retas išdrįstų gyventi ryškiai raudonam ar geltoname name, galite žaisti šių spalvų elementais – durimis, terasos ar balkono dalimis, langų rėmais ir panašiai.
– Naudokite medienos atspalvius natūraliai šilumai. Niekas nedraudžia pusės namo dekoruoti rausvomis medžio lentelėmis, o kitą – šalto plieno atspalvio tinku ar plokštėmis. Taip bus palaikytas šilumos ir šaltų spalvų balansas.

Check Also

plokstiniai pamatai

Plokštinių pamatų kaina privers rimtai pasukti galvas…

…ir nuspręsti, kokius pamatus pastatysite savo statomuose namuose. Kokios alternatyvos? 1. Gręžtiniai pamatai; 2. Juostiniai ...