Pradžia / Medienos gaminiai / Karkasiniai namai
karkasinis+namas

Karkasiniai namai

Populiarėja tendencija statytis nuosavus namus užmiestyje už tokią pat kainą, kuri būtų už kelių kambarių butą miesto centre. Neretai žmonės naudojasi architektų paslaugomis, kurie gali konsultuoti projektavimo, šildymo klausimais, patarti kokiomis medžiagomis pasistatyti kokybišką, tvirtą, bet tuo pačiu ir pigų namą. Karkasinių namų projektavimas dabar yra kaip tik tiems, kurie nori tokio būsto. Nes karkasinį namą ne tik pigų pastatyti, bet ir jis nereikalauja daug laiko, o į naujus namus galima keltis net po mažiau nei pusės metų.
Kaip viskas vyksta? Pirma susitikus su architektu reikia pasakyti kokio tipo, aukšto namo norima. Tuomet namų projektavimas bus lengvesnis, jeigu tiksliai bus žinoma, kokie savininko norai statant būstą. Kai yra sklypas bei statybos leidimas, o projektas pagaliau patvirtintas, darbininkai turi padaryti visą namo konstrukciją iš karkaso. Vėliau suliejus pamatus, galima statyti sienas. Kurios sumontuojamos per itin trumpą laiką. Karkasinių namų projektavimas tuo ir patinka žmonėms, nes nereikia įdėti daug darbo, kol bus pastatytos sienos.

Taip, tiesa, kad mūsų šalyje mūriniai bei iš blokų pastatyt namai dar yra populiaresni, nei karkasiniai, kadangi žmonės prisibijo jų tvirtumo. Tačiau specialistai tikina, kad kokybiškai ir profesionaliai pastatytas karkasinio tipo namas gali išlaikyti net iki kelių šimtų metų, tiesiog atnaujinant fasadą. Karkasinis namas gerai tuo, kad jo pamatai yra pigesni už mūrinio, nes pats namas yra žymiai lengvesnis, todėl ir pamatams reikia mažiau medžiagų. Taip pat namų projektavimas yra daug paprastesnis ir yra galimybę sukurti kokį nors architektūrinį kūrinį. Kadangi iš medžio dažnai galima padaryti daugiau nei iš blokų ar cemento. O ir architektūrinių poreikių pas kiekvieną klientą tikrai yra.

Karkasinis namas gali jums nepatikti todėl, kad tokiame name yra gera akustika, todėl jei namas yra dviejų aukštų galima lengvai girdėti žingsnius ir kitus garsus pirmame aukšte ir atvirkščiai. Todėl rengiantis karkasinį namą reikia pasirūpinti gera garso izoliacija, taip bus išvengta šių problemų.

O kaip dėl šilumos? Karkasinis namas šildomas taip pat kaip ir paprasta mūrinį namą. Bet čia populiariausias yra grindinis ir sieninis šildymas, taip pat galima ir oro kondicionieriaus dėka šildyti patalpas. Arba tradiciniu radiatoriaus būdu. Vis dar abejojate dėl šilumos? Tuomet geriausias pavyzdys yra Norvegija, kurioje beveik visi namai yra karkasiniai ir nei vienas žmogus nesiskundžia dėl šilumos, tiesiog svarbiausia naudotis profesionalų paslaugomis, tiek projektuojant namą, tiek jį statant.

Check Also

grindu danga

Prieš grindų keitimą – kruopštus skaičiavimas

Prieš mažesnį ar didesnį remontą nemažai skaičiuojama. Skaičiavimas prasideda dar prieš taupymą. Prireikus atnaujinti kambarį ...