Pradžia / Baldai / Mediniai baldai

Mediniai baldai

Ar turite informacijos, kaip atskirti kokybiškus medinius baldus nuo nekokybiškų? Ar mokate atpažinti skirtingas medienos rūšis bei žinote jų trūkumus ir privalumus? Jeigu nežinote, tuomet pats laikas tuo pasidomėti, o ypač perkant medinius baldus, kurie turės tarnauti jums bei jūsų namams ilgą laiką.

Medžio rūšių yra begalės, o tai kokią rūšį pasirinksite lems pačio baldo apdirbimo darbus, ilgaamžiškumą, tvirtumą bei išvaizdą. Populiariausios medžių rūšys iš kurių gaminami baldai yra lapuočiai – klevas, ąžuolas, raudonmedis, vyšnia. Kadangi pirma ši mediena yra natūraliai išdžiovinama, o tik vėliau džiovinama pagal specialią techniką, iš jos pilnai ištraukiama visa susikaupusi drėgmė.

Mediniai baldai iš spygliuočių yra mažiau atsparūs aplinkos efektams, kadangi pušų, eglės ar kedro medis yra minkštesnis. Beje ši mediena yra sakinga, dėl šios priežasties vidaus baldams ji nėra tinkama. Geriausia ją naudoti lauko baldams, ten kur aukštos kokybės standartų klientas nereikalauja.

Renkantis medinius baldus svarbu atkreipti dėmesį, ne tik į medžio rūšį, bet ir į paviršiaus kokybę. Juk medžio pats apdirbimas yra labai svarbus baldui, nes tik kruopščiai ir kokybiškai nušlifuotas medžio paviršius gali parodyti ar baldas bus patvarus ir ilgaamžis. Gerai nušlifuotas baldo paviršius privalo būti lygus, be jokių atsikišimų, duobių, skylučių bei įbrėžimų. Nepirkite katės maiše, jeigu planuojate įsigyti medinį baldą internetu. Geriau nuvykite pas gamintoją ir patys gerai apšviestoje aplinkoje įvertinkite medį, jį gerai palieskite ranka.

Nenorite apsigauti? Tuomet pateiksime dar kelis patarimus, kurių dėka galėsite įvertinti ar mediniai baldai yra kokybiški ar ne:
—Palieskite, jeigu paviršius yra gruoblėtas, tuomet mediena apdirbta netinkamai;
—Pernelyg blizgus, tamsus ar miglotas laku padengtas medienos paviršius, įrodys, kad meistras bandė užglaistyti klaidas bei savo nekruopštų darbą;
—Nelygūs baldo kraštai, matomi įskilimai;
—Aiškiai matomos dėmės, nelygi paviršiaus spalva.

Bet grožis dar nereiškia, kad baldas bus kokybiškas. Visuomet pasidomėkite, iš kokios tiksliai medžio rūšies baldas yra pagamintas bei kokią apdirbimo technologiją naudojo meistras, kuris gamino baldus.

Check Also

sodo baldai

Lauko baldų tendencijos 2019-iesiems

Artėjant vasariškiems orams, vis dažniau pagalvojame apie tai, kaip šiais metais atnaujinsime kiemą ar terasą. ...