Pradžia / Renovacija / Namo renovacija
Medinio-namo-renovacija-Medium

Namo renovacija

Gyvenate sename name ir norite jį atsinaujinti nuo pat pamatų? Juk laikas eina, o gyvenimo kokybė tik gerėja. Neretai pastebime pas kaimynus ar draugus atsinaujinančia aplinką, namo fasadą, kambarius ir kylą mintis tai pasidaryti pačiam. Dabar tikriausiai retai be pamatysime gyvenamąjį namą su senais mediniais langai, juk žiemos Lietuvoje šaltos ir ilgos, o mediniai langai nebe taip ir saugo nuo žvarbaus oro. Atėjus plastikinių langų madai, kartu iš paskos atėjo ir namo renovacijos. Juk jeigu langus keičiame tam, kad būtų šilta, tai kodėl neapšiltinti namo sienų, kad ir be langų pagalbos būtų dar šilčiau. Juolab, kad tokiu būdų galima sutaupyti šilumos sezonu išleidžiamus pinigus dujoms bei malkoms. Tad jeigu jūsų namas dar buvo statytas sovietmečiu, tuomet vertėtų pasidomėti apie individualaus namo renovaciją. Nes kaip tik ji gali ne tik papuošti jūsų namus, bet ir sutaupyti pinigų.

Šiais laikais specialistai tvirtina, jog kiekvieną senos statybos mūrinį ar blokinį namą tiesiog būtina renovuoti. Žinoma, kitus itin senus individualius namus galima iškart griauti ir statyti naujus, nes kas ant seno statoma, tai dar nereiškia, kad pasiteisins. Sovietmečiu statyti namai tais laikais nebuvo apšiltinami, o su šalčiu žmonės kovojo tiesiog apkamšant skyles medžiagomis. Bet jei norimą pertvarkyti individualaus namo vidų iš esmės, tuomet už patį planą bus sumokėti dideli pinigai.

Bet kiekvienas renovacijos planas yra labai individualus. Nes vieni nori bazinio projekto, kad namas atrodytų patraukliai, bet tuo pačiu namo energingumas būtų efektyvus. Tad dažniausiai renkamasi apšiltinti namo pamatus, sienas, pakeičiami langai bei durys, kurie sandaresni. Taip pat į renovaciją įtraukiamas ir stogo bei radiatorių keitimas. Kartais keičiama ir pati ventiliavimo sistema, jeigu namuose jį jau pasenusi.