Pradžia / Šildymas, vėdinimas / Rekuperacinė vėdinimo sistema
vedinimas-namai

Rekuperacinė vėdinimo sistema

Įprastai žmogus beveik 75 procentus savo laiko praleidžia uždarose patalpose. Jei patalpas vėdiname netinkamai ar išvis nevėdiname, tarša jose gali būti net kelis šimtus kartų didesnė nei lauke. Toks didelis oro užterštumas susidaro dėl alergenų, smulkių dulkių, kurias sukuria žmonės ir gyvūnai, mikroorganizmai, grybeliai, organinių junginių iš buitinės įrangos ir valymo priemonių, degimo produktų bei kitų taršos šaltinių.

Buityje oro vėdinimas dažnai suprantamas kaip langų atvėrimas, tačiau tai nėra pats tinkamiausias būdas tinkamai atnaujinti patalpose esantį orą, geriau rinktis tokią alternatyvą kaip rekuperacinė vėdinimo sistema. Dėl pravirų langų šaltuoju metų laiku patalpos atšąla ir taip prarandama beveik 50 procentų patalpų šildymui suvartojamos energijos. Dėl į patalpas sklindančio šalto oro gali susidaryti skersvėjis, skatinantis peršalimo ligas. Taip pat vertėtų nepamiršti, kad tokiu būdų į patalpas patenkantis nefiltruotas oras kartu įsineša ir vabzdžius, alergenus, dulkes ir kitus nešvarumus. Jei nusprendžiama patalpų nevėdinti arba jos vėdinamos per mažai, dėl nejudančio oro ir perteklinio drėgmės kiekio susidaro sąlygos, idealios pelėsių atsiradimui ir plitimui. Ilgą laiką gyvenant tokiomis sąlygomis, pastebimas žmogaus sveikatos pablogėjimas, padidėja rizika susirgti kvėpavimo takų ligomis. Grynas gyvenamųjų ar darbo patalpų oras – tai ne tik geros fizinės ir psichinės sveikatos pagrindas. Jis padeda atsikratyti blogo kvapo, rasojančių langų ir neleidžia atsirasti pelėsiams.

Visas šias oro filtravimo funkcijas atlieka rekuperacinė vėdinimo sistema. Ji pašalina iš patalpų drėgmę, dulkes, kenksmingąsias dujas, blogus kvapus, garus bei normalizuoja mikroklimato parametrus. Tokia vėdinimo sistema gerina patalpų oro kokybę vykdydama nuolatinę oro apykaitą – pašalindama patalpos ore susikaupusius teršalus ir drėgmę bei iš lauko tiekdama gryną, išvalytą orą. Rekuperacinė vėdinimo sistema oro šilumą išsaugo gana paprastu principu: dalis iš patalpos šalinamo oro šiluminės energijos perduodama šalto, iš lauko paduodamo oro pašildymui.

Kodėl Jums reikia rekuperacinės vėdinimo sistemos? Nes pagal ES pastatų energetinio efektyvumo direktyvą nuo 2020 m. visi namai, priskiriami A++ ekonominei klasei , privalės turėti įrengtą mechaninio vėdinimo su rekuperacija sistemą.

Check Also

kaip-pagerinti-oro-kokybe-namuose

Kaip pagerinti oro kokybę namuose?

Kiekvienas savo sveikata besirūpinantis žmogus renkasi maistą kuriame mažiau riebalų, vartoja daugiau augalinės kilmės produktų, ...