Pradžia / Interjeras / Kaip suprojektuoti ir pasigaminti idealius virtuvės baldus?
virtuves baldai baldita

Kaip suprojektuoti ir pasigaminti idealius virtuvės baldus?

Virtuvės baldai daugeliui namų šeimininkių yra svarbiausias namų objektas. Gali nebūti sofos svetainėje, ar lova būti be vienos kojos, tačiau virtuvė privalo būti ideali. Tačiau kaip pasiekti geriausio rezultato, kokius sprendimus priimti ir ką apgalvoti, prieš užsakant virtuvės baldų gamybą?
Užsakant virtuvės baldus neturi būti abejonių ar minčių „ai, padarysim maždaug taip, arba nuspręsiu paskutinę minutę“. Viskas turi būti sudėliota tiek mintyse, tiek ant popieriaus. Mintyse įsivaizduokite visą virtuvės planą, kuo detaliau – kur dėsite puodus, kur lėkštes ir stalo įrankius. Taip pat kur bus sudėta smulki buitinė technika. Kuomet mintyse viskas randa savo vietas, laikas pereiti prie popieriaus. Nereikia būti dailininku ar projektuotoju, kad galėtum grubiai nusibraižyti virtuvės baldų planą.O tuomet laikas svajonę „įvilkti“ į rėmus. Išsirinkite visą buitinę techniką (mikrobangų krosnelę, kaitlentę, orkaitę, šaldytuvą, gartraukį) bei plautuvę, susirinkite visus šių prietaisų matmenis ir pritaikykite juos savo svajonių planui. Peržiūrėkite ar sudėjus daiktus su tiksliais matmenimis, viskas telpa į virtuvę. O gal kaip tik – atsirado vietos dar vienai papildomai spintelei?
Prieš kalbant su virtuvės baldų gamintoju reikia nuspręsti ar bus reikalingos viršutinės spintelės žemos (~45 cm), vidutinės (~60 cm), standartinės (~80 cm) ar iki pat lubų. Kuo daugiau indų ir daiktų turite, tuo daugiau vietos jiems susidėti reikia. Itin mažoms virtuvėms, siūloma rinktis spinteles iki pat lubų – tai vizualiai paaukština lubas, be to jose telpa kur kas daugiau daiktų.
Virtuvės kambarys paprastai yra nedidelis, tad dažniausiai tikslas yra kambarį vizualiai padidinti. Šviesūs virtuvės baldai geriausiai padeda tai padaryti. Šiuo metu populiarios spalvos yra balta, šviesiai pilka, kreminė. Šviesios spalvos sukuria jaukesnę aplinką, tokioje virtuvėje maloniau dirbti, joje šviesiau, o ir ji atrodo erdvesnė. Nepamirškite ir stalviršio. Pasirinkus šviesias spinteles, stalviršis turėtų būti kiek tamsesnis kad atsirastų kontrastas.
Kad ir kokie būtų virtuvės baldai, jų grožį ir subtilumą geriausiai atskleidžia šviesa, tad virtuvės kambariui šviesos neturi būti gailima. Geriausia įrengti vieną bendrą šviestuvą kambario viduryje bei apšvietimą po viršutinėmis spintelėmis, kad šios apšviestų stalviršį ir dirbti būtų patogu.

Check Also

stilines vonios sienelės - saugus pasirikimas

Stiklinės vonios sienelės – saugus pasirinkimas?

Vonios kambaryje šiuo metu dažniausiai montuojami dušai, kadangi jie užima mažiau vietos, žinoma, puikiai atrodo. ...