Pradžia / Architektūra, projektavimas / Kuo ypatingas šviesolaidinis ryšys ir kuo lietuviai gali pagrįstai didžiuotis?
projektavimas

Kuo ypatingas šviesolaidinis ryšys ir kuo lietuviai gali pagrįstai didžiuotis?

Lietuvoje internetas yra vienas sparčiausių visoje Europoje, o galimybę prisijungti prie šviesolaidžio tinklo turi vis daugiau lietuvių, gyvenančių tiek miestuose, tiek ir kaimo vietovėse. Šiuo metu Lietuvoje didžioji dalis telekomunikacijų perduodamos per taip vadinamąjį šviesolaidį. Mūsų šalyje viena pirmųjų šviesolaidžio tinklus pradėjo plėtoti bendrovė TEO, šiandien galinti užtikrinti stabilų, greitą, patikimą ir itin kokybišką interneto ryšį.

Taigi TEO tinklų projektavimas šiandien taip ištobulėjo, kad šio tiekėjo interneto ryšys tapo patraukliausiu ne tik privatiems asmenims, bet ir stambioms įmonėms bei korporacijoms. Vertėtų išsamiau panagrinėti, kuo ypatingas šviesolaidinis ryšys. Paprastai tariant, šviesolaidis – tai tam tikros optinės skaidulos, perduodamos tam tikroje terpėje. Šviesolaidžio terpė pastaruoju metu išgyvena tikrą „aukso amžių“: per ją duomenys perduodami ne tik sparčiau, bet įveikia ir didelius atstumus. Siunčiant duomenis, į juos patenka ir minimaliai triukšmo. Technologija vystoma jau nuo ankstyvųjų 1970 metų.

Šviesolaidžio kabeliai tiesiami ne tik tarp miestų. Pavyzdžiui, teo projektai buvo įgyvendinti Lietuvoje išvysčius šią technologiją. Šviesolaidžio ryšys puikiai pasiteisino ne tik tarp valstybių, bet ir tarp žemynų, kur kabeliai nutiesiami vandenynų dugne. Naujų technologijų lietuviai buvo privesti ieškoti dėl kelių priežasčių. Pirma, iki tol naudoti variniai interneto tinklo kabeliai buvo neatsparūs elektromagnetiniam išorės triukšmui. Antra, netenkino duomenų perdavimo sparta.

Trečia, variniai kabeliai nebuvo tinkamai izoliuoti, taigi buvo paprasta pasisavinti svetimus duomenis. Ketvirta, senieji tinklai neužtikrino ir stabilaus ryšio: dar prieš keletą metų dažnai trūkindavęs, periodiškai dingdavęs interneto ryšys šiandien – jau praeitis. Taigi naujųjų tinklų projektavimas leido išspręsti šias ir daugelį kitų aktualių problemų.

Visgi kaip ir kiekvienas įrenginys ar technologija, taip ir šviesolaidis turi šiokių tokių nedidelių trūkumą. Visų pirma, tai santykinai aukšta kabelių kaina rinkoje. Šviesolaidžio tinklus ganėtinai sudėtinga įrengti, eksploatuoti, tuo tarpu variniai kabeliai šia prasme buvo vertinti palankiau. Šviesolaidis ne toks atsparus ir tempimui bei lūžimui, tačiau pastarieji trūkumai nevaidina lemiamo vaidmens palyginus su jų privalumais, kurių yra gerokai daugiau.

Check Also

80-m2-3

80 kvadratų namas: privalumai ir trūkumai

Žmonės, kurie gyvena prabangiuose, kelių aukštų nuosavose namuose, neretai pasijuokia iš tų, kurie gyvena mažuose ...