Pradžia / Langai ir jų montavimas / Mikroklimato problemos ir langų montavimas. Ar gali būti susiję?
langu montavimas ir sandarinimas, mikroklimato problemos

Mikroklimato problemos ir langų montavimas. Ar gali būti susiję?

Ruduo jau visai į pabaigą, tuoj prasidės žiema, o mes, jei ne per seniausiai keitėme, statėme langus, tuoj pajusime ar langai buvo sumontuoti deramai. Ne retai namuose pasidaro nepakenčiamai šalta, tuomet, per daug nesvarstę, imame ieškoti kaltų: senas namas, prasta statyba, per mažai šildoma. Tačiau keli iš mūsų susimąsto: problema slypi kitur, galbūt langai praleidžia šaltį? Tai tikrai viena iš dažniausiai pasitaikančių šalto ir drėgno mikroklimato problemos priežasčių.

Tai kaip gi ir kodėl netinkamai sumontuoti langai sukelia prasto mikroklimato problemą?

  • Nekruopščiai užsandarinti tarpai. Paprastai vienas svarbiausių ir atsakingiausių momentų montuojant langus — tarpo tarp sienos ir lango rėmo sandarinimas. Prastai užsandarinti langai ne tik praleidžia į namus šaltį ir vėją, taip pat ant jų susidaro kondensatas, namuose darosi drėgna, o visa tai ima kelti sveikatos problemas ir diskomfortą, kad ir kokie geri bebūtų langai bei išsaugantys namų šilumą — jie netarnaus tinkamai jei bus sumontuoti ne taip kaip reikia.
  • Neteisingas tvirtinimo elementų naudojimas. Ši klaida labai susijusi su pirmąja. Jei nekruopščiai užsandarinti tarpai, pirmuoju klaidingu atveju, tiesiog buvo kruopštumo trūkumo pasekmė, tai klaidingas tvirtinimo elementų naudojimas yra žinių trūkumas, kurio galima išvengti samdant meistrus su ilgamete patirtimi, kurie tikrai gerai išmano langų montavimą ir tam skirtas medžiagas bei priemones. Geras meistras turi žinoti, jog norint tinkamai įmontuoti ir užsandarinti plastikinius langus reikia siūlių sandarinimui naudoti aplinkos vandens ir garų izoliacines juostas, bei tinkamai naudoti besiplečiančias sandarinimo putas, kurias mėgėjai ar ne tikri meistrai kartais panaudoja tikrai nemokšiškai, o klientas sumokėjęs solidžią sumą negauna atitinkamos kokybės paslaugos.

Daugelis lietuvių mėgsta patys atlikti tokius, iš pirmo žvilgsnio — nesudėtingus darbus, tačiau kartais skupūs moka du kartus, dėl to verta apsvarstyti profesionalo paslaugas.