Pradžia / Apšildymas, izoliacija / Šildymas anksčiau ir dabar: nuo biudžetinio varianto iki prabangaus
šildymas: biudžetinis ir prabangus

Šildymas anksčiau ir dabar: nuo biudžetinio varianto iki prabangaus

Šildomas pastatas šiais laikais yra eilinis dalykas, anokia prabanga, greičiau jau vienas pagrindinių komfortiško gyvenimo kriterijų. Prieš kelis šimtus metų norint, kad namuose būtų šilta reikėdavo pavargti, dėl šilumos reikėdavo nuolat dirbti, ypač žiemos metu: pasirūpinti, kad malkų užtektų visai žiemai, jas skaldyti, kurenti kiekvieną dieną. Tiesa, ir dabar, žmonės gyvenantys nuosavuose namuose, vis dar turi šiuos rūpesčius. Tai būtų biudžetinis variantas, nes dabar įsirengti nuosavą namą, kuriame šildoma ne malkomis, kainuoja gerokai daugiau, tokią prabangą sau leidžia ne kiekvienas.

Šildomi namai lietuviams ir kitiems šiauriau gyvenantiems žmonėms, kurie yra gerai pažinę šaltąjį metą, — visais laikais buvo būtinybė, antraip namuose nuolat reiktų vaikščioti su paltais. O kaip šildomos grindys? Prabanga tai ar ne? Šildomos grindys jau yra namo ar pastato privalumas ir galima sakyti prabangus variantas, kuris sudaro gerokai didesnes išlaidas nei įprastos, nešildomos grindys. Tiesa, tokia prabanga nėra šių dienų naujiena. Jau 10 amžiuje prieš mūsų erą šildomas grindis turėjo romėnai, jos buvo įrenginėjamos pirtyse. Tuo metu šildomos grindys buvo tikras prabangos ženklas ir skirtingai nei dabar, jas turėjo tik turtingieji.

Biudžetiniai šildymo variantai yra tie, kurie naudoja pigiausią kurą — malkas. Žinoma tomis pačiomis malkomis kurenti galima įvairiais būdais, iš kurių vieni yra prabangesni (patogesni ir brangesni), o kiti ekonomiškesni (pigiau kainuoja, bet yra kažkiek mažiau komfortiški). Šildymo būdai naudojant pigiausią kurenimo medžiagą — malkas: kietojo kuro katilu arba židinio kapsule su ekonomaizeriu. Šildymas kietojo kuro katilu yra šiek tiek brangesnis nei šildymas židinio kapsule su ekonomaizeriu, tačiau kartu ir patogesnis. Tačiau abu šie variantai yra biudžetiniai.

Check Also

oras-vanduo šilumos siurbliai

Kokį oras-vanduo šilumos siurblį pasirinkti?

Įsirenginėjant naujus namus, oras-vanduo šilumos siurbliai tapo nepamainomi. Vis daugiau ir daugiau žmonių renkasi būtent ...