Pradžia / Aplinkos tvarkymas / Įsigaliojo naujos atliekų išvežimo taisyklės
konteineriai

Įsigaliojo naujos atliekų išvežimo taisyklės

Nuo šių metų įsigaliojo naujos buitinių ir antrinių atliekų šalinimo taisyklės. Naujoje jų redakcijoje numatomos papildomos rinkliavos, nauja prievolė pašalinti į atliekų aikštelę stambių gabaritų atliekas, tokias kaip lovas, čiužinius, statybines atliekas.

Papildomos rinkliavos
Nors jau kuris laikas pripažįstama, kad įdiegti vieningą mokesčių sistemą visoms savivaldybėms yra labai sudėtinga, bandoma nustatyti galimus rinkliavos tarifų rėmus.
Kita vertus, savivaldybės skatina rūšiuoti. Kieme stovintys tokie konteineriai šiukšlėms gali bent dvidešimt procentų sumažinti atliekų išvežimo kainas. Taip yra todėl, kad antrinės atliekos į atliekų surinkimo aikšteles priimamos nemokamai.
Ilgaamžiai metaliniai konteineriai kaina daro įtaką atliekų išvežimo sąmatai. Galite ieškoti kas skelbia, kad dovanoju šiukšlių konteinerį. Tačiau toli ieškoti nereikės – Lietuvoje yra daug save gerbiančių atliekų išvežimo bendrovių, kurių konteineriai dažnai pristatomi nemokamai arba tie patys šiukšlių konteineriai parduodami nebrangiai.

Nulinis tarifas
Nuo rinkliavos yra atleidžiami tie gyventojai, kurie pateikia dokumentus, įrodančius, kad nekilnojamu turtu buvo naudotasi ne visus metus. Tačiau konteineriai išlieka mokami.
Kaip įrodymą reikia pateikti Lesto dokumentus, jeigu turtas buvo įsigytas metų eigoje, pirkimo – pardavimo dokumentus.

Nebus stambių gabaritų atliekų
Stambių gabaritų atliekos nuo šių metų pradžios privalo būti išvežamos į atliekų surinkimo aikštelę, o konteineriai ir aplinka prie jų turi išlikti švari. Tai yra ne tik bendrovės, su kuria gyventojai pasirašė sutartį dėl atliekų išvežimo, prerogatyva, bet ir pačių gyventojų.
Svarbu nepamiršti, kad konteineriai šiukšlėms privalo atsirasti prie kiekvieno daugiabučio ir gyvenamojo namo. Mažiausiai du buitiniai konteineriai ir keli statybiniai konteineriai turėtų atsirasti prie gyvenamojo namo, kuriame vyksta statybų darbai.

Nauji konteinerių panaudojimo būdai
Kuo toliau, tuo labiau populiarėja konteineriai namai. Jiems pastatyti naudojami naudoti juriniai konteineriai. Olandų sugalvota idėja prigijo ir tapo išskirtinio dizaino, funkcionalumo ir nebrangiai sukurto komfortas garantas. Beje, prie tokių namų turi būti pastatyti tradiciniai šiukšlių konteineriai. Internete ir tradicinėje prekyboje šiukšlių konteineriai parduodami įvairiomis kainomis. Gyventojai, kurie gyvena tokiame išskirtiniame name nėra atleisti nuo prievolės mokėti už atliekų išvežimą arba atliekas išvežti tiesiai į surinkimo aikšteles. Nuo šių metų pradžios padidėjo baudos už šiukšlinimą, t.y. aplinkos teršimą.

Check Also

Vaikiški nameliai

Vaikiški nameliai – išskirtinė aplinkos detalė

Vaikystė – tai pats gražiausias žmogaus gyvenimo laikotarpis. Tai tas laikotarpis, kai nėra jokių problemų, ...