Pradžia / Vidaus apdaila / Kaip išsirinkti kiemo vartus?
kiemo vartai

Kaip išsirinkti kiemo vartus?

Privatus namas turi daugybę pliusų – nevargina už sienos triukšmaujantys kaimynai, kiekvienas šeimos narys turi savo kambarį, kuriame turi daug erdvės ir laisvės daryti ką užsigeidęs. Tačiau namo ir jo teritorijos priežiūra reikalauja pastangų ir įdedamo laiko. Savaime suprantama, kad pasistačius namą, reikia pagalvoti ir apie tvorą bei kiemo vartus. Juk mūsų teritorija neapsiriboja vien namu – turime ir  gabalėlį kiemo, kuriame sodinsime gėlynus, įsirengsite terasą, pavėsinę ir t.t.

Tad kalbant apie kiemą natūraliai kyla klausimas – kaip išsirinkti tvorą ir vartus? Juk reikia juos priderinti prie viso namo fasado, taip pat atsižvelgti į funkcionalumą. Nuspręskite, ko labiau norite – ar dekoratyvinio aptvėrimo ar labiau aukštos, nuo aplinkinių akių izoliuojančios tvoros ir vartų.

Nuo to priklausys, kokios medžiagos ir tipo kiemo vartus rinksitės.

Dekoratyvinės tvoros ir vartai – tai gan atviri dažniausiai metalo, tačiau būna ir medinių, vartai, kurių tikslas, sukurti įspūdį įvažiuojant į kiemą. Tipinis dekoratyvinių vartų pavyzdys – tai tamsių metalinių „iešmų“ vartai, atsiveriantys per vidurį, ir taip sukurdami didingą, ar ceremonišką įspūdį. Pagal pageidavimą šio tipo vartus galima automatizuoti, kad jau grįžtant namo likus keliems metrams iki namų juos būtų galima atverti nuotolinio pultelio pagalba.

Tačiau kitiems artimesnis variantas – saugus ir patikimas apsiribojimas aukšta tankia tvora su tvirta konstrukcija. Tai ne tik saugesnės, bet ir nuo aplinkinių akių labiau apsaugančios tvoros. Taip pat jos šiuo metu yra gana populiarios ir madingos, tinkančios daugelio namų eksterjero dizainui. Tai horizontaliai sumontuotų tamsių medinių lentų tvoros ir vartai, kurie taip pat patogiai atidaromi nuotolinio valdiklio pagalba.

 

Check Also

Pramoniniai vartai

Pramoniniai vartai įmonės turto apsaugai

Pramoniniai vartai gali būti didesnių išmatavimų įprastai atrodantys segmentiniai vartai skirti montuoti ant įvažiavimo į įmonės ...