Pradžia / Biuro baldai / Šiuolaikiškiems biurams darbuotojai teikia pirmenybę
Biuro baldai

Šiuolaikiškiems biurams darbuotojai teikia pirmenybę

Kasdien vis modernesniu ir šiuolaikiškesniu tampančiame pasaulyje žmonės viską vertiną per kitokią prizmę nei prieš dešimtmetį ir dar seniau, prioritetai ir kriterijai yra dėliojami kita tvarka. Todėl paklausus žmogaus, kas jam svarbu renkantis darbą, visiškai nenustebina atsakymas, kad vienas iš kriterijų yra ergonomiška darbo vieta ir šiuolaikiškas biuras. Darbe praleidžiame nepaprastai didelę gyvenimo dalį, todėl tai, kad pirmenybė teikiama šiems dalykams – nėra naujiena visame pasaulyje ir sveikintinas dalykas Lietuvoje.

Pirmasis šiuolaikiško biuro kriterijus – patogi, ergonomiška ir konkretaus darbuotojo poreikiams pritaikyta darbo vieta: biuro baldai privalo atitikti visus reikalavimus – erdvės, dydžio, išplanavimo ir t. t. Labai didelis dėmesys turi būti skiriamas darbo stalo, o dar didesnis – biuro kėdės parinkimui. Kėdė privalo būti patogi, ergonomiška ir būtinai reguliuotis jos aukštis, atlošo ir ranktūrų padėtis. Jei darbuotojui kėdė nepatogi, nuo sėdėjimo ant jos skauda nugarą arba jaučiamas nuovargis – būtina kėdę pakeisti.

Toliau – poilsio zona. Turėti specialią poilsio zoną darbo vietoje nori turėti beveik 95 % darbuotojų. Poilsio zona – tai erdvė biure, kurioje galima pabendrauti su kolegomis, išgerti puodelį kavos, pailsėti nuo kompiuterio ir sėdėjimo vienoje pozicijoje. Įrodyta, kad tokia erdvė biure darbuotojų darbo našumą pakelia net pusantro karto, nes pailsėję darbuotojai yra labiau motyvuoti ir labiau susikoncentravę į patikėtas užduotis darbo vietoje.

Galiausiai, į ergonomiško biuro apibrėžimą reikia įvesti ir optimalios temperatūros palaikymą, tinkamą vėdinimą. Tai būtina sąlyga, kuri užtikrina švaresnį ir sveikesnį orą, geresnį darbuotojų smegenų aprūpinimą medžiagomis ir nesumažėjusį darbuotojų darbingumą.

Taigi darbuotojai, turėdami galimybę rinktis, visada rinksis biurą, kuris gali užtikrinti ergonomiškesnę ir patogesnę darbo aplinką – tai susiję su darbuotojų darbingumu, motyvacija, todėl ir verslo sėkme.

Check Also

stilines vonios sienelės - saugus pasirikimas

Stiklinės vonios sienelės – saugus pasirinkimas?

Vonios kambaryje šiuo metu dažniausiai montuojami dušai, kadangi jie užima mažiau vietos, žinoma, puikiai atrodo. ...