Pradžia / Valstybinės įstaigos / Projektiniai pasiūlymai
Architect203

Projektiniai pasiūlymai

Daugelis žino, kad yra viešieji pirkimai, jog jie reikalinga norint įmonėms dalyvauti lygiaverčiuose konkursuose. Daugiausiai apkalbų šiais laikais sulaukia įvairūs statybų konkursai, kur perkančiosios organizacijos išties konkurso laimėtojams duoda didelę dalį savo biudžeto statymo darbams atlikti. Šalia statybos konkursų, taip pat yra rengiami projektiniai pasiūlymai apie kuriuos šiek tiek plačiau pakalbėsime straipsnyje.

Taigi, kas yra tie projektiniai pasiūlymai? Tai tokia medžiaga, kurioje pateikiamos projektuojamo statinio architektūriniai sprendiniai bei idėjos, taip pat prie pasiūlymo gali būti pridėta informacija visuomenei apie statinio projektavimą. Galiausiai, ši medžiaga naudojama norint paruošti specialius reikalavimas saugos, teritorijų tvarkymo, apsaugos, paveldosaugos projektams.

Tokie pasiūlymai yra rengiami tuomet, kai vadovaujantis nustatytais atvejai yra dar nesuruošti teritorijų planavimo dokumentai. Projektavimas yra taikomas naujiems statiniams arba rekonstruojamiems. Ypač svarbūs yra negyvenamieji pastatai – komercinės ir nekomercinės paskirties. Taip pat statiniai susiję su komunikacijos, susisiekimo tinklais, bei gyvenamieji daugiabučiai.

Įvairūs viešuosius pirkimus skelbiantys portalai jau naudoja projektinių pasiūlymų galimybę, juose galima rasti projektus suskirstytus pagal mėnesius:
sausis
vasaris
kovas
balandis
gegužė
birželis
liepa
rugpjūtis
rugsėjis
spalis

Taip pat atėjus kitam mėnesiui jie yra papildomi. Taigi, taip paprasčiau rasti dominančius projektinius pasiūlymus, sužinoti ką siūlo rangovai, architektai. Tokie pasiūlymai išties turi nemažai reikalavimų, todėl juos yra išties sunku parengti, bet turint protingus pagalbininkus galima projektą paruošti išties greitai bei kokybiškai, svarbiausia tik laikyti visų reglamentų. O ruošiant projektą nesiimti rizikingų sprendimų.