Pradžia / informacija / Patikimiausia būsto paskolos skaičiuoklė
namai

Patikimiausia būsto paskolos skaičiuoklė

Beveik kiekvienam pagalvojusiam apie nuosavo būsto įsgyjimą tenka susidurti su paskolos skaičiuoklę. Žinoma, pasitaiko atvejų, kuomet butas ar gyvenamasis namas perkamas vien tik iš nuosavų lėšų, tačiau tokie atvejai tikrai nėra dažni – greičiau tik išimtys.

Skolintomis lėšomis dažniausiai daugiausia naudojasi jaunesni asmenys bei jaunos šeimos, kurios dar neturi sukaupę daug nuosavo turto, tačiau nori investuoti į gyvenamąjį būstą. Juk kam mokėti už nuomą, jei pigiau yra mokėti už paskolą.

Deja, kiekvienas norintis investuoti į būstą, bei norintis tinkamai paskaičiuoti savo galimybes susiduria su problema – praktiškai visos būsto paskolų skaičiuoklės yra sukurtos tik būsto paskolas išduodančių įmonių: komercinių bankų, kredito unijų, ar kitų finansinių įstaigų.

Ir čia kyla tam tikra problema, nes atsiranda interesų konfliktas – šioms įstaigoms būsto paskolų skaičiuoklė yra tik įrankis savo produktui parduoti, o jų parduodamas produktas yra būsto kreditas. Taigi jie suinteresuoti skaičius bei skaičiuoklės atsakymą pateikti taip, kad jis atrodytų kuo patrauklesnis jos vartotojui.

Tačiau problema yra ta, kad toks kreditas yra ilgalaikis, dažnai siekia ir 30 metų. Realiai tai yra įsipareigojimas visam gyvenimui, ir padarytos klaidos gali žmogų privesti prie visiškos nevilties. Todėl tai yra labai atsakingas žingsnis, ir skaičiuoklė turi būti tikrai patikima.

Kartais gali pasirodyti – juk tai tik skaičiai ir matematika, tad koks gi skirtumas? Skirtumas gali būti toks, kaip ir pusiau tuščia, ar pusiau pilna stiklinė. Tai reiškai, daug kas priklauso nuo skaičių pateikimo, kuo dažnai būna manipuliuojama. Kitas svarbus aspektas yra tai, jog per visą būsto paskolos laikotarpį palūkanos gali smarkiai kisti, kas įtakos būsto kredito skaičiuoklės galutinį rezultatą iš esmės.

Yra nemažai būsto paskolos skaičiuoklių, tačiau paskolas išduodantys asmenys, ar tarpininkaujantys išduodant paskolas, linkę pagrąžinti situaciją. Itin realiai pateikiamą padėtį matysite pasinauoję šia būsto paskolos skaičiuokle.

Ši skaičiuoklė parengta remiantis Lietuvos banko atsakingo skolinimosi nuostatomis.

Taip pat šioje svetainėje galite išbandyti ir daugiau įvairių naudingų skaičiuoklių.

Check Also

UAB Moris Technology

Pramonės sėkmės paslaptis įrangoje: generatoriai

Pramoninis gyvenimas kuo toliau, tuo smarkiau įsibėgėja, kas buvo pastebima ir vertinama ne tik šiais ...