Pradžia / Interjeras / Kuriame klasikinį interjerą: kuriems elementams skirti daugiausia dėmesio?
klasikinis-interjeras

Kuriame klasikinį interjerą: kuriems elementams skirti daugiausia dėmesio?

Ar girdėjote posakį „klasika niekada nemiršta“? Juo vadovautis galite kurdami ir savo namų interjerą. Interjere atgimsta Anglijos karalienės Viktorijos laikų stilius, o ieškantys daugiau originalumo dairosi ir į prancūziškąjį shabby chic, kuriame susimaišę Provanso ir retro stiliai, o jų dermė dar papildoma gėlėtais ir pasteliniais tonais. O visų geriausia žinia – jog viską galima įsigyti vienoje vietoje – visos interjero prekės Dubingiuose parduodamos ir internetu.

Klasika nereiškia kažko nuobodaus ar juo labiau senamadiško, atvirkščiai – klasikinis stilius visuomet populiarus, nesvarbu, ar kalbėtume apie muziką, ar apie aprangą, ar apie interjerą. Tačiau kaip elegantišką klasikinį stilių pritaikyti interjere? Kaip siekti vientisumo?

Švelnios, neintensyvios spalvos

Jei kursite vienos iš klasikos atmainų interjerą, daug dėmesio skirkite spalvų derinimui. Rinkitės šiltų, švelnių spalvų tapetus ar sienų dažus, kilimus, užuolaidas – ypač tai, kas sudarys interjero pagrindą. Neutralios spalvos – puiki bazė klasikiniam interjerui. Tiks natūralios prigesintos, gamtoje sutinkamos, žemės spalvos, violetiniai, melsvi ir „purvinos“ rožinės tonai. Balta ir pilka spalvos laikomos kontrastingomis, o prabangaus klasikinio Karalienės Viktorijos stiliaus namuose derės bronzinio, sidabro atspalvio detalės.

Baldai: elegancija ir praeities puoselėjimas

Klasikiniame angliškame Viktorijos laikų interjere labai tiks masyvesni tamsesnės medienos baldai ir interjero detalės, o pagrindiniu akcentu puikiai gali tapti chesterfield stiliaus odinė dygsniuota sofa. Tiks visi baldai, kurie atrodo natūraliai, kurių apmušalai – ne pernelyg ryškūs. Shabby shic čia reiškia, kad baldai gali būti ir seni/pasendinti – turėti defektų, trūkumų. Idealūs stalai ir kėdės – lenktomis, galbūt subtiliai raižytomis kojelėmis. Kad nepasiklystumėte tarp stilių gausos, kai kurie baldai ir interjero prekės Dubingiuose išskirtos į kolekcijas, kad jums būtų dar paprasčiau pasirinkti.

Grindys – vienas svarbiausių elementų interjere

Grindys padeda sukurti interjerą, nors iš pirmo žvilgsnio jos neatrodo tokios svarbios, kaip, pavyzdžiui, sienos. Klasikiniam interjerui puikiai tinka medinės grindys (parketas), tačiau jei baugina jų priežiūra, galite rinktis ir paprastesnį variantą – laminatą. Žinoma, mediena interjerui visuomet suteikia šilumos ir charakteringumo. Kuriant Prancūzijos įkvėptą klasikinį stilių, rekomenduojama rinktis šviesesnę medieną ar laminatą. Puikiai tinka ąžuolinės ar ąžuolo atspalvio grindys.

Prabanga atskleidžiama per detales

Kuriant bet kurį interjerą viena svarbiausių užduočių – pasirinkti tinkamas interjero detales. Kurdami savo namų stilių, nepersistenkite su detalėmis – geriau mažiau nei per daug. Subtiliausios interjero prekės, kurių jums reikia – tai pagalvėlės, šviestuvai stilingais gaubtais, vazos. Namų tekstilę rinkitės pasiūtą iš medvilnės, lino, šilko ir panašių audinių, bet tiks ir, pavyzdžiui, labai storo audinio naktinės užuolaidos.

Tad sėkmingų eksperimentų su amžinuoju stiliumi!

Check Also

stilines vonios sienelės - saugus pasirikimas

Stiklinės vonios sienelės – saugus pasirinkimas?

Vonios kambaryje šiuo metu dažniausiai montuojami dušai, kadangi jie užima mažiau vietos, žinoma, puikiai atrodo. ...