Pradžia / Šildymas, vėdinimas / Kodėl svarbu pagalvoti apie rekuperatorių statybų procese?

Kodėl svarbu pagalvoti apie rekuperatorių statybų procese?

Statant būstą svarbu užtikrinti visus įmanomus patogumus ir iš anksto apgalvoti apie būsimų namų priežiūrą ir numatyti galimas grėsmes. Ypatingai svarbu akcentuoti visus įmanomus įrenginius, kurie ateityje tik pagelbės išvengti nesusipratimų, tiems, kurie statosi namą patys, pasikliaunant savo jėgomis ir gabumais, nes šis mokslas ir namų statybos tendencijos tampa vis labiau aktualios.

Nors namas gali būti sandarus, be išorės oro tarpų ir šiltas, tačiau tai neužkerta kelio pelėsiui, drėgmei ir alergenams. Norint jaustis patogiai būsimuose namuose, reikia pagalvoti apie rekuperacijos galimybes. Rekuperatorius naujos statybos namams yra tikra būtinybė, o įsirengti šią sistemą tenka ir seniems namams, bet ne dėl to, kad tai būtų privaloma, o dėl to, kad patys žmonės domisi kaip atsikratyti papildomo laiko ir pinigų reikalaujančių rūpesčių, o daugiau sužinoję apie šią sistemą be abejonių, esant galimybei įsirengia.

Kas yra rekuperatorius?

Jeigu dar nežinoma, kas yra rekuperacija – tai oro vėdinimas kartu išsaugant esančią energetinę vertę namuose, palaikant tam tinkamą oro temperatūrą. Tai procesas, kuomet iš lauko esantis šviežias oras rekuperatoriaus šilumokaityje yra pašildomas ir paleidžiamas į namus, kai tuo tarpu, iš namų yra pašalinamas nusistovėjęs ir nešvarus oras.

Tokia ir panašios sistemos yra skirtos tam, kad žmonės galėtų taupyti energetines sąnaudas, ne tik žemės išteklius, bet ir taupant pinigus. Rekuperacijos sistema mažina oro šildymo išlaidas skirtingai, priklausomai nuo pasirinkto įrenginio komplekto, galingumo bei funkcionalumo. Reikia įsidėmėti, kad rekuperatorius pilnai negali pakeisti šilumos teikimo sistemas, todėl teks papildomai, dažnai įprastais būdais, pasišildyti orą.

Priklausomai nuo namo oro tūrio, kvadratūros, parenkami skirtingi rekuperatoriaus modeliai ir modefikacijos sprendimai. Savaime suprantama, kad kuo didesnis rekuperatorius ir jo vėdinimo sistema, tuo didesni kiekį oro šis gebės išvalyti. Mažesniuose namuose ar butuose tiks mini rekuperatorius, kuris, progresuojant statybų technologijoms, yra ypatingai efektyvus ir džiugina savo funkcionalumu bei galimybėmis. Toliau rekuperatoriai gali būti plokšteliniai arba rotaciniai. Pastarieji yra daugiausia nuopelnų pelnę, pasiteisinę rekuperatoriai Lietuvoje.

Renkantis vėdinimo sistemas, reikia atminti, kad tai ne bergždi investicija, nes geras rekuperatorius apsaugos namą ir jo gyventojus nuo pelėsio bei drėgmės. Teikiant didelį dėmesį gyvenimo kokybei ir namo gyventojams, aktualu paminėti, kad pastoviai atnaujinamas ir valomas oras namuose užtikrina alergenų ir dulkelių neatsiradimą, dėl ko mažiau sergama, neatsiranda nuo namų aplinkos priklausančių sveikatos sutrikimų.

Daugiau informacijos apie rekuperatorius: nit.lt

Check Also

Ką reikia žinoti apie cirkuliacinį šildymo sistemos siurblį?

Šiuo metu dėl esančios ES energetinės direktyvos rinkoje galima rasti tik elektroninius siurblius. Jie nuo ...