Pradžia / Ekologija, aplinkos apsauga / Šilumos siurbliai namams: oras vanduo

Šilumos siurbliai namams: oras vanduo

Greitai plintančios technologinės naujovės bei išradimai leidžia didinti žmonių komfortą ir palengvina gyvenimą, nenaudojant be reikalo savo laiko. Ne paslaptis, kad naujai atsiradę šilumos siurbliai šiai dienai tapo viena pagrindinių ir paklausiausių sistemų statybose arba atnaujinant sena būstą.

Statybų technologijoms ir reikalavimams augant, tuo pačiu auginama gyvenimo kokybė ir taikomasi prie pasaulio ekologiškos mąstysenos. Šilumos siurbliai, kurių veikimas pagrįstas iš natūralios ir mums įprastos aplinkos, kurią veikia saulės energija, gali būti: oras, vanduo, žemė, puikiai prisitaiko prie ekologiškumo ir aukštesnės klasės pastatų augimui.

Šilumos siurbliai oras vanduo

Vienas subtiliausių ir naujausių statyboje išradimų galima laikyti šilumos siurblius, kurių veikimas pagrįstas oro energijos generavimo ir šilumos perdavimo skysčiu. Panaudojus mažiausiai taršos suteikiančius išteklius, galima kuo puikiausiai šildyti namus ir vandenį. Šilumos siurblių oras – vanduo įrengimas yra labai paprastas, nereikalaujantis daug pastangų ir laiko, o naujuoju prietaisu kai kuriems pasiseka pasidžiaugti jau pirmąją arba antrą dieną.

Pats įrenginys susideda iš dviejų dalių: išorinės ir vidinės. Išorėje esanti įrenginio dalis primena oro kondicionierių, neatkreipia labai didelio dėmesio, statoma prie namų, o jeigu yra galimybė, tai kiek tolėliau. Vidinėje namo dalyje statomas kiek didesnis aparatas, kuriame yra vanduo, ir dažnam primena šaldytuvą. Senos statybos namuose vidinę dalį galima įdiegti rūsyje, o naujos statybos namuose (kuriuose nėra rūsio) dažniausiai montuojamas skalbimo, vonios ir kitos paskirties kambariuose, kurie naudojami kaip sandėliukai.

Tiesa, kad pats mechanizmas veiktų, reikalinga elektros energija, todėl įrenginėjant šilumos siurblį, reikia atrasti tinkamą vietą, kur bus patogus elektros įvadas. Be elektros energijos panaudojimo, nereikia tikėtis, kad šilumos siurbliai oras vanduo veiks tiesiog stovėdamas: juk negalite pasišildyti vandens puodeliui kavos, neįjungus elektrinio virdulio į kištukinį lizdą. Elektros sąnaudos šiuo atveju yra žymiai mažesnės, negu naudojant įprastą kurą, dėl šios priežasties labiau tausojama gamta ir piniginė.

Nors namo išplanavime yra radiatoriai, nėra ko pergyventi, nes galima pasirinkti tinkama sau ir savo namams šildymo įtaisą. Renkantis, siurbliai gali skirtis savo gamintojais, galingumu, tarnavimo laikotarpiu, bei duodama garantija. Geros kokybės šilumos siurbliai oras vanduo yra patikimiausias pasirinkimas, norint pasiekti geriausius rezultatus savo namų šilumai, patogumui ir šildymo kainai užtikrinti.

Check Also

Moduliniai nameliai jaukiam gyvenimui

Modulinių namelių pavadinimą šiomis dienomis tenka išgirsti vis dažniau, bet tai nestebina, nes jų funkcionalumas, ...