Pradžia / Statybinės technikos, įrankių nuoma / Elektros generatoriaus savybės ir panaudojimas: kodėl verta turėti?
elektros generatorius

Elektros generatoriaus savybės ir panaudojimas: kodėl verta turėti?

Elektros generatorius yra techninis sprendimas namų darbams atlikti savarankiškai, taip pat darbuojantis statybose, kur nėra lengvai prieinama energija. Pramonėje naudojami elektros generatoriai veikia kaip savotiška apsauga staigiam energijos netekimui. Pagal veiksnumą, elektros generatorius fizikos indukcijos pagalba mechaninę energiją paverčia į elektros energiją. Naudingumo koeficientas pasiteisinęs ir iki šiol naudojamas karinėje, medicinos, gamybos pramonėse.

Elektros generatoriai gali būti mobilūs, transportuojami ir stacionarūs, kurių sėslumas nereikalauja papildomų techninių sąvybių transportavimui. Elektros generatoriaus kaina priklauso nuo ketinamų funkcijų atlikimo ir galios. Kuomet aiškios verslo ar buities panaudojimo pozicijos, tuomet lengviau išsirinkti tarp elektros generatorių paskirstytinų rūšių kaip: turbogeneratorių, hidrogeneratorių, vidaus degimo produktais varomi generatoriai. Kiekviena rūšis atspindi panaudojimo sritys. Pagal galimybes, moris.lt išskiria dar kitas pagrindines elektros generatorių rūšis išskiriant kuro tipą: benziną ir dyzeliną, taip par ARĮ skydus.

Labiausiai paplitę yra vidaus degimo varikliu varomi elektros generatoriai, kurių kuras gali būti: benzinas, dyzelinas, dujos. Paklausiausi elektros generatoriai buityje, statybose, taip pat pavieniams darbams atlikti yra benzininiai generatoriai.

elektros generatoriai

Benzininiai generatoriai yra labiausiai pamėgti dėl savo funkcionalumo ir panaudojimo statybose, nes prie didesnės galios turinčių galima prijungti ne viena ir ne du prietaisus, pavyzdžiui: gražtą, suvirinimo aparatą ir kitus. Benzininiu generatoriu kaina priklauso nuo to, ar naudojamas prietaisas namuose su smulkiais lauko ar sodo darbais, ar veiklos realizavimas yra žymiai didesnis. Įsigyti benzininį generatorių, kuris bus naudojamas smulkiems darbams atlikti, yra ganėtinai lengva ir daug išlaidų tam nereikia, nes automatiškai užteks mažiau galingo prietaiso, na, o profesionalių darbų atlikimui reikia ant elektrinio generatoriaus netaupyti.

Tarp energijos gaminimo prietaisų, benzininis generatorius yra pats tinkamiausias prie namų esantiems darbams atlikti. Jį labai mėgsta savarankiška meistryste užsiimantys vyrai (kartais ir moterys), patenkinant savo kūrybinį potencialą. Benzininių generatorių didesnį panaudojimą namų darbams, lemia ir tai, kad šie po poros valandų intensyvaus veikimo turi būti išjungti, kitaip tariant, galima kartu pailsėti, tiek techniniam įrenginiui, tiek namų šeimininkui, kuris tą laiką gali skirti kitiems, neatidėliotiniems reikalams, atsikvėpti prie puodelio kavos, pabendrauti su šeima. Toks poilsis nepriimtinas pramonės veiksmams, nes pastoviai turi dirbti ir teikti visakeriopą naudą.