Pradžia / Stogai ir jų danga / Kaip išsirinkti stogo tipą ir sutaupyti pinigų?
stogo dangų tipai

Kaip išsirinkti stogo tipą ir sutaupyti pinigų?

Ne paslaptis, kad galvojant apie naujo namo statybas, ilgai mąstoma apie galimas stogo konstrukcijas ir formas. Dažniausiai ieškomi namų pavyzdžiai kataloguose ir internete, renkantis išvaizdžiausią ir labiausiai patikusį variantą pridaro daug nemalonumų. Interneto platybėse galima rasti ne tik Lietuvos, bet ir kitų pasaulio šalių bei regionų namų išplanavimus ir stogo tipus, kurie gali netikti lietuviškai klimato zonai. Į gyvenamosios vietos klimatą labai svarbu atsižvelgti, nes ne visi gali ištverti skirtingas klimato sąlygas.

Kaip ir viso namo architektūrinis išplanavimas, taip ir stogų tipai gali būti skirtingi:

  • Plokščia stogo forma. Toks stogo tipas turi nedidelį, vos iki dvidešimt laipsnių pasvirimą. Klimato zonose, kuriose beveik nėra kritulių, galima rasti ir visiškai ploščius stogus.
  • Vienšlaitis stogas. Jis tinkams vieno aukščio namams, arba ten, kur nereikalinga palėpė, nes naudojamas labai status nuolydis neleidžia palėpės vietoje įsirengti papildomos erdvės.
  • Dvišlaitis stogas. Tikriausiai tai klasikinis variantas Lietuvoje, nes jis atrodo estetiškai, o ir krituliai lengvai subėga į lietaus rinkimo sistemas. Toks stogo tipas pasirenkamas, kuomet norima įsirengti stoglangį ir palėpės vietoje sukurti jauku interjerą viduje.

Daugiašlaitis stogas. Šis stogo tipas taikomas itin dideliems pastatams. Nors stogo danga gali būti labai kokybiška, tačiau įrenginėjant ir pasikliaunant neprofesionalais galima stipriai nukentėti piniginiu atžvilgiu.

Renkantis tarp stogo tipų, reikia atsižvelgti ir į pinigines galimybes. Jeigu stogo forma bus itin sudėtinga, pavyzdžiui kaip daugiašlaitis stogas, tuomet didelių piniginių kaštu nepavyks išvengti. Papraščiausiai, tvarkingiausiai ir mažiausiai pinigų reikalaujantys tiek medžiagoms supirkti, tiek stogo dengimo išlaidos bus mažesnės renkantis plokštų stogo tipą su minimaliu nuolydžių ir dvišlaitę stogo formą.

Patartina, skaičiuojant stogo dengimo išlaidas, pasikviesti į pagalbą savo srities specialistą, nes taip bus daug paprasčiau. Na, o jeigu nesinori likti apgautiems, verta įsidėmėti keletą dalykų, kurie padės lengviau suprasti skaičiavimo metodiką. Stogo kaina gali priklausyti nuo daugelio niuansų. Svarbu žinoti ir apskaičiuoti stogo dangos plotą, ilgį, bei nuolydį ir, jeigu konstrukcija sudėtinga, papildomus kaštus stogo dangai ir įrengimo darbus. Po to reikėtų apsispręsti, kokią stogo dangą rinksitės. Žinoma, kaip taisyklė keramikinės čerpės yra kokybiškiausios, tačiau jos yra brangesnės. Puiki alternatyva kainos atžvilgiu gali tapti bituminės, betoninės čerpės, vario ir aliuminio lakštai. Nerekomenduojama pamiršti apie stogo apšildinimo išlaidas.

Check Also

portugal-3109294_1920

SKARDINIO STOGO DENGIMAS

  Šiomis dienomis statant namą, reiktų nepamiršti svarbiausios jo dalies – stogo. Reikia labai gerai ...