Pradžia / Šildymas, vėdinimas / Geoterminis šildymas- modernus, ekologiškas ir ekonomiškas šildymo būdas
geoterminis_šildymas

Geoterminis šildymas- modernus, ekologiškas ir ekonomiškas šildymo būdas

Iki šiol neįsivaizdavote namo šildymo be katilinės ir kamino, o vandens kaitinimo be boilerio? Norite palengvinti kasdienius buities rūpesčius? Naujoviškas, kitoniškas, taupus ir lengvas geoterminio šildymo įrenginys leis Jums mėgautis namų šiluma be didelių rūpesčių. Geoterminis šildymas nuo kitų šildymo sistemų įrenginių skiriasi tuo, jog jis skleidžia šilumą imdamas pirminę energiją iš grunto, gruntinio vandens ar oro. Šis namų ir vandens šildymo įrenginys nereikalauja dujų vamzdžių, malkų kapojimo, granulių, anglies ar daug elektros suvartojimo. Geoterminis šildymas naudodamas aplinkos energiją pagamina 4-5 kartus daugiau šilumos. Taigi, įrengę namuose, darbovietėje ar pramonės patalpose geoterminį šildymą vidaus šilumą gausite be didelių išlaidų ir  pastangų.

Gruntas- vienas didžiausių saulės šilumos kolekcionierius

Šilumai iš žemės surinkti yra naudojami vamzdžiai, vadinami kolektoriais,kurie yra montuojami žemiau įšalo lygio, tad siurblio funckionalumas yra garantuotas. Jais teka neužšalantis skystis, kuris nuo žemės sušyla ir perduoda savo šilumos energiją vandens bei patalpų oro šildymui. Kolektorius galima įrengti tiek horizontaliai (jie veiks pasisavindami šilumą nuo saulės), tiek vertikaliai (tokia padėtimi įrenginiai išnaudoja žemės šilumą. Nors atrodo jog nebrangus patalpų ir vandens šildymas yra didžiausias privalumas, yra gausų ir kitų nuopelnų, pavyzdžiui šio įrenginio dėka ir karščiausiomis vasaros dienomis galime atvėsinti patalpas.

Geoterminis šildymas- brangus malonumas? – Mitas

Nors geoterminio šildymo įrengimas reikalauja nemažų pradinių investicijų, jo naudojimas yra labai pigus ir paprastas. Šilumos rezultatas gaunamas iš ¾ aplinkos energijos ir tik iš ¼ elektros, reikalingos kompresoriaus darbui, tad įrenginio naudojimas beveik nieko nekainuoja.

Leiskime sau rūpintis kitai dalykais, mėgaudamiesi namų šiluma

Kitas labai didelis privalumas yra tai, jog šis šildymo būdas nereikalauja daug dėmesio. Kadangi jis yra “varomas” elektros ir gamtos, Jums tereikės susimokėti už sunaudotus kilovatvaldžius. Ši sistema neturi jokios grėsmės sušalti, sutrukinėti, nekelia gaisro ar sprogimo pavojų, joje jokie degimo procesai nevyksta. Geoterminis šildymas turi didelį privalumą pastatų šildymui miestuose, kur kūrenti malkomis, kietuoju kuru ar dujomis tiesiog nėra galimybės.

Naudokimės Motinos Gamtos dovanomis!

Lietuvos gruntas yra labai palankus geoterminio šildymo vartojimui, ypač turint didelius namo sklypus. Mūsų gruntas yra derlingas ir dėkingas. Svarbiausia, įrengiant šiuos šilumos siurblius būtina atsižvelgti, kad šilumos paėmimas būtų nemažesnis nei namo poreikis, kuris priklauso nuo jo paties ploto. Na o jei sklype nepakankamai vietos tinkamo dydžio įrenginiui, galima įsirengti gręžinį ir apeiti šią problemą.

Taigi, įrenginėdami namus galvokite apie ateitį, o geoterminis šildymas tikrai užtikrins, kad ji būtų maloni ir šilta. šis įrenginys garantuoja ilgaamžiškumą, kadangi teisingai įrengta sistema gali tarnauti net iki 20 metų.

Check Also

šildymo sistemos

Rekuperacinė ir vėsinimo sistema – pasirūpinkite savo šeimos sveikata

Namai – tai vieta, į kurią gera sugrįžti, tiek šaltuoju metų laiku, tiek šiltuoju. Kad ...