Pradžia / Šildymas, vėdinimas / Rekuperatoriai- pavers Jūsų patalpų šildymą ekonomiškesniu ir švaresniu.
rekuperatorius kaina

Rekuperatoriai- pavers Jūsų patalpų šildymą ekonomiškesniu ir švaresniu.

Rekuperatoriai- naujoviška ir moderni oro vėdinimo sistema, kuri pašalina anglies dvideginio prisotintą orą iš patalpos ir jį grąžina gryną, bet tuo pačiu sušildytą. Šie įrenginiai garantuoja patalpų vėdinimą su šilumos atgavimu iki 95%.

Rekuperatorius įsiurbią kambario orą, kuris patekdamas į šilumokaitį perduoda savo šilumą. Šilumokaitis pašalina nešvarų orą ir įtraukią gryną. Grynas oras šilumokaityje yra sušildomas, perfiltruojamas ir išskleidžiamas po kambarį.

Pagal tai, kaip išeinančio oro šiluma šilumokaityje perduodama įeinančiam, rekuperatoriai skirstomi į kelias kategorijas: plokštelinį, rotacinį, atskiro arba priešpriešinio kryžminio srauto.

Elementarus – plokštelinis įrenginys.

Paprasčiausias  rekuperatorius, kuriame, naudojant elektrą arba vandenį, šyla plona aliuminio plokštelė ir skiria išeinantį orą nuo įeinančio, tuo pačiu neleisdama susimaišyti srautams, tik perduodama jų šilumą. Šios rūšies įrenginys yra pritaikytas šiltesniam klimatui, kur oro temperatūra nekrenta žemiau -5 ˚C, mat žemesnėje temperatūroje šilumokaičio plokštelė tikėtinai nespėtų sušildyti įeinančio gryno oro. Patekus žemesniai nei +3 ˚C temperatūrai, specialūs vožtuvai, saugodami rekuperatorių nuo plokštelės užsalimo, nukreipia šaltą orą į aplinkinius kanalus, kur jis šildomas papildomu šildytuvu ir tik tada perduodamas šilumokaičiui. Taigi esant šalčiams, plokštelinis rekuperatorius yra neefektyvus, o patalpų orą šildo papildomas kaitinimo elementas, šiuo būdu plokštelinis įrenginys grąžina tik 60-65% šilumos.

Meistriškesnis- rotacinis rekuperatorius.

Rotacinis, kitaip regeneracinis, šilumokaitis yra sumontuotas kaip cilindras, kuris varikliuko dėka nuolat lėtai sukasi, taip pat atskiriantis įeinančio ir išeinančio oro srautus. Besisukant, į vidų patekus kambario orui, sušyla gardelės, kurios vėliau perduoda šilumą patekusiam lauko orui. Naudojant rotacinį rekuperatorių yra nedidelė tikimybė, jog oro srautai gali susimaišyti, tad patartina nemontuoti šių įrenginių patalpose, aplinkoje kurioje galimai yra kenksmingų medžiagų. Rotaciniai rekuperatoriai, ne tik grąžina iki 80% išeinančios su oru šilumos, tačiau neturi grėsmės užšalti ir nesausina oro.

Veiksmingesnis- atskirų srautų rekuperatorius

Atskirų srautų rekuperatoriuje yra įmontuoti du šilumokaičiai, tarp kurių cirkuliuoja vanduo arba vandens-glikolio tirpalas. Patekus šiltam išeinančiam orui į kanalą, jame sušyla tam tikras skystis, o vėliau jo šiluma yra perduodama tiekiamam orui.vandens arba vandens-glikolio skysčiai keliauja uždaroje sistemoje, tad šalinamas ir gaunamas oras nesusimaišys. Šie įrenginiai yra naudingi pramoniniuose objektuose, kur yra didelė grėsmė užterštam ir grynam orui susimaišyti.

Efektyviausias- priešpriešinio kryžminio srauto įrenginys

Patobulinto, plokštelinio šilumokaičio rekuperatoriaus dėka ateinančio oro nereikia papildomai šildyti, jis grąžina iki 90-95% išeinančios šilumos. Keturkampio ar šešiakampio rekuperatoriuje įrengtos plokštelės formuoja oro kelių srautą. Kuo ilgesnį kelią pereis kambario oras, tuo labiau jis sušildys plokšteles ir tuo daugiau šilumos gaus įtekantis lauko oras. Plokštelės apsaugo nuo srautų susimaišymo ir kontroliuoja drėgmės perdavimą.

Nors rekuperatoriui įrengti reikalingos nemažos pradinės investicijos, tačiau taupi vėdinimo ir šilumos sistema tai atpirks. Na o kurią įrenginio rūšį rinktis lems oro, kurį būste norite pakeisti, tūris. Taigi, rekuperatoriai garantuos jums šiltą ir gryną orą Jūsų būste, patalpose ar darbovietėje.

Check Also

šildymo sistemos

Rekuperacinė ir vėsinimo sistema – pasirūpinkite savo šeimos sveikata

Namai – tai vieta, į kurią gera sugrįžti, tiek šaltuoju metų laiku, tiek šiltuoju. Kad ...