Pradžia / Šildymas, vėdinimas / Mėgautis šalta temperatūra gali būti itin lengva
Cooling system

Mėgautis šalta temperatūra gali būti itin lengva

Švariam ir grynam orui patalpose palaikyti naudojamos vėdinimo sistemos, šilto oro gavimui – šildymo sistemos, na o patalpų atvėsinimui – vėsinimo sistemos.
Visiem girdėtas ir pažįstamas yra oro kondicionieriaus įrenginys, kuris ko gero yra populiariausias patalpų temperatūros aušinimo prietaisas. Tačiau, internetinis puslapis www.nit.lt siūlo didelę įvairovę vėsinimo sistemų įrenginių. Šiais laikais yra sukurta įvairiausių įrenginių, tad kiekvienas vartotojas galės išsirinkti pagal savo norus ir poreikius. Fankoilai, čileriai, šaldomos lubos, aušintuvės ir kitos sistemos leis mėgautis šalta aplinka net karščiausiomis dienomis, o taip pat suteiks ir šilumos šaltuoju metų laiku. Šios sistemos veikia kontaktuodamos su atvėsintu vandeniu, taip vėsindamos patalpas iki reikiamos temperatūros o esant reikalui ir mažindamos drėgmę jose.  Norint pasirinkti tinkamą vėsinimo sistemos įrenginį reikia atsižvelgti į tai, kiek laisvos vietos įrenginiui bus skirta, kokie natūralūs šaltiniai yra geriausiai prieinami, pvz. vanduo ar gruntas, kokio dydžio patalpas reikia vėsinti itt.
Namų, ofisų, viešbučių ar kavinių vėsinimui vasarą ir šildymui žiemą tinkamiausi yra ventiliatoriniai konvektoriai, vadinami fankoilais. Fankoilas yra elementarus įrenginys, jis atrodo kaip radiatorius, kurio viduje įrengtas plokštelinis šilumokaitis, perduodantis šilumą arba šaltį. Na o orui cirkuliuoti įrenginyje padeda įmontuotas ventiliatorius. Viskas labai paprasta, šiltas orui praėjus pro fankoilą išeina šaltas, šaltam praėjus, išeina šiltas. Fankoilai gali būti statomi ant grindų, prisukami prie sienos, lubų arba į jas montuojami. Įrenginys neužima daug vietos, taip pat lengvai dera prie interjero, yra baltos arba sidabrinės spalvos, aliuminio korpuso. Šie įrenginiai lengvai valdomi valdymo modulio bloke.
Taigi, modernėjančios sistemos leidžia mėgautis sušildytu arba atvėsintu oru be didelių rūpesčių. Naujai kuriami įrenginiai yra vis taupesni, lengviau valdomi bei užimantys mažiau vietos.

Check Also

šildymo sistemos

Rekuperacinė ir vėsinimo sistema – pasirūpinkite savo šeimos sveikata

Namai – tai vieta, į kurią gera sugrįžti, tiek šaltuoju metų laiku, tiek šiltuoju. Kad ...