Pradžia / Šildymas, vėdinimas / Oro kondicionieriai- vėsinimo meistrai

Oro kondicionieriai- vėsinimo meistrai

Oro temperatūra atlieka svarbų vaidmenį žmogaus savijautai, nuotaikai.  Žiemą svarbu patalpas sušildyti, vasarą – atvėsinti, na o svarbiausia bet kuriuo metu laiku patalpas vėdinti. Taigi skirtingos sistemos, atlieka skirtingas funkcijas.  Kai kurie įrenginiai yra pritaikyti visų funkcijų atlikimui. Pavyzdžiui, oro kondicionieriai, gali šaldyti, šildyti, vėdinti ir net valyti orą.
Esant nedideliai temperatūrai, nuo 10 iki -5°C, oro kondicionieriai gali ekonomiškai suteikti patalpoms šilumos. Esant žemesnei temperatūrai, oro kondicionierius negaus papildomos šilumos iš aplinkos, tad turės papildomai naudoti elektros.
Kondicionieriai taip pat kaupia perteklinę drėgmę, kuri trukdo tinkamam šilto arba šalto oro pasiskirstymui. Sausinimo funkcija nekeičia temperatūros, tik mažiną drėgmę.
Veikiant ventiliatoriams, patalpų oras yra išvalomas, tačiau dažnai jį reikia papildomai šildyti arba šaldyti. Tad, oro kondicionieriai, kurdami oro cirkuliacijas, jį tuo pačiu ir šaldo.
Oro kondicionierių sudėtyje yra filtrai, kurie išvalo ateinantį ir esantį patalpų orą. Filtrai apsaugo mus nuo smulkiausių dulkių, augalų žiedadulkių, kvapų, cigarečių dūmų. Filtrai surenka visus nešvarumus, o juos prižiūrėti yra labai lengva, tiesiog išplauti, kad neužsikimštų ir efektyviai veiktų.
Šiais laikais yra didelės įvairovė ne tik šildymo, vėdinimo tačiau ir vėsinimo sistemų. Egzistuoja gausybė oro kondicionierių rūšių. Nit.lt pristato kondicionierius, kurie gali veikti kaip atskiri įrenginiai, kaip vietines, centrinės, specifinės sistemos.
Populiariausi yra Split tipo kondicionieriai. Split iš anglų kalbos reiškia padalinti, tai atsispindi ir kondicionierių konstrukcijoje. Split oro kondicionavimo sistema yra sudaryta iš dviejų blokų: vidaus-įrengto vėsinamoje patalpoje ir išorinio – įrengto pastato išorėje. Abu blokus sujungia šaltnešio vamzdeliai. Taip pat egzistuoja ir modernesni, galingesni MultiSplit oro kondicionieriai, kurie turį vieną ar daugiau vidinių blokų. Ši sistema leidžia sujungti kelių kambarių vėsinimą į vieną bendrą sistemą.
Modernėjant sistemom atrodo jog vienas įrenginys atliks visas funkcijas tobulai. Tačiau reikia neapsigauti, nes kiekvienas yra savo srities meistras. Tad nors ir oro kondicionierius gali šildyti, vėdinti ir valyti orą, tačiau geriausiai jis atšaldys orą.

Check Also

kaip-pagerinti-oro-kokybe-namuose

Kaip pagerinti oro kokybę namuose?

Kiekvienas savo sveikata besirūpinantis žmogus renkasi maistą kuriame mažiau riebalų, vartoja daugiau augalinės kilmės produktų, ...