Pradžia / Šildymas, vėdinimas / Vėsinimo sistemos tai ne tik oro kondicionieriai
Cooling

Vėsinimo sistemos tai ne tik oro kondicionieriai

Šiais laikais, esant dideliam oro užterštumui, miesto pastatuose yra privaloma vėdinti orą. Na o kaip žiemą patalpas reikia šildyti, taip vasarą jas reikia vėdinti. Juk šiais laikais pastatai yra statomi ypač sandoriai, kas neleidžia jokiam oro cirkuliavimui. O karštomis vasaros dienomis dažnai lango atidarymas tikrai nepadeda tinkamai atvėsinti patalpų, bet suteikia užterštam kiemo orui patekti į pastatą. Kad žmogus kambaryje, ofise ar sandėlyje mėgautųsi vėsiu ir švariu oru yra kuriamos įvairios vėsinimo sistemos.
Vienu iš populiariausių yra oro kondicionieriai, kurie šiais laikais yra naudojami ne tik prekybos centruose ir sporto salėse, bet ir gyvenamuosiuose namuose, butuose. Oro kondicionierius pučia į patalpas šaltą orą, tuo pačiu jį filtruodamas. Tačiau egzistuoja gausybė kitų vėsinimo sistemų, kurios sugeba dar efektyviau šaldyti, užima mažiau vietos, yra ekonomiškesni. Tikiu, jog tokie pavadinimai kaip fankoilas, čileris, šaldymo sijos, šaldymo lubos, aušintuvės, kondensatoriai yra mažiau girdėti, tačiau jie gali geriau pildyti vartotojo reikalavimus nei įprasti oro kondicionieriai.
Už kondicionierius žymiai galingesni ir efektyvesni yra oro kondensatoriai. Šie įrenginiai veikia lauko oro cirkuliacijos dėka. Sistemos viduje esantys šilumokaičiai ašinių ventiliatorių pagalbą atšaldo į jas patekusi orą. Oro kondensatoriai veikia galingai, leidžia atvėsinti didelias patalpas, gali būti kaip pagalbiniai įrenginiai kitoms vėsinimo sistemoms ir nors yra dideli, veikia labai tyliai.
Taip pat, nepamirškime, jog kartais reikia vėsinti ne tik patalpas, bet pavyzdžiui skysčius, gamyklų mašinas. Gamykliniams procesams, pramonės agregatams ir vandens aušinamoms šaldymo mašinoms atvėsinti yra naudojamos tokios aušintuvės, kaip https://nit.lt/produktai/vesinimo-sistemos/ausintuves/. Šis prietaisas yra montuojamas lauke. Jis veikia šilumokaičio dėka, kuriame ašinis ventiliatorius šaldo į jį patenkantį skystį. Šie prietaisai gali gaminti nuo 5 iki 1500kW galios. Taigi, šis įrenginys veikia efektyviai ir yra labai naudingas pramonės srityje.
Taigi, laikui bėgant atsiranda vis naujoviškesnių, galingesnių ir labiau tinkančių kiekvieno poreikiams vėsinimo įrenginių.

Check Also

šildymo sistemos

Rekuperacinė ir vėsinimo sistema – pasirūpinkite savo šeimos sveikata

Namai – tai vieta, į kurią gera sugrįžti, tiek šaltuoju metų laiku, tiek šiltuoju. Kad ...