Pradžia / Apšildymas, izoliacija / Kaip efektyviai apšiltinti namo fasadą?

Kaip efektyviai apšiltinti namo fasadą?

Padorus pastato apšiltinimas yra būtinas kiekvienai šeimai. Gerai atlikti šiltinimo darbai bei atidžiai pasirinktos šiltinimo medžiagos užtikrins puikią, ilgai tarnaujančią namų izoliaciją bei jaukią, pastovią šilumą. Gerai atliktas apšiltinimas nustebins savo ilgaamžiškumu, todėl kokybiškas fasado šiltinimas yra tiesiog privaloma investicija kiekvienam namų šeimininkui. Bet izoliuojant namų išorines sienas dažnai susiduriame su įvairiausiai sunkumais.

Ką reikia žinoti, kad efektyviai apšiltinti namo fasadą?

Jei fasado šiltinimo darbai yra atlikti teisingai, rezultatas bus stulbinantis ir turės daugybę puikių savybių. Sumažinus šilumos laidumą karštis taip lengvai nepabėgs iš būsto ir sukurs daug jaukesnį, malonesnį mikroklimatą visai šeimai. Namo išoriniam paviršiui pritaikius termoizoliacinį sluoksnį padidinsite šiluminį efektyvumą ir šilumos laidumas bus mažesnis, tačiau norint gauti kuo geresnį galutinį rezultatą būtina montuoti naują sienos apdailą, kad aplinkos poveikis termoizoliaciniam sluoksniui būtų kuo mažesnis. Lietuvoje bei kitose šiaurės rytuose esančiose valstybėse pastovus vėjas ir drėgmė. Naujutėlaitė sienos apdaila apsaugos tiek šiltinamą medžiagą, tiek pačių byrėjimą, irimą, todėl bendra pastato būklė bus nepriekaištinga daug ilgiau. Senos statybos pastatams ši problema yra labai aktuali ir artimoje ateityje gali daug kainuoti. Geras, apšiltintas, ventiliuojamas fasadas atnaujina pastatą, prikelia jį naujam gyvenimui. Namas tiek iš išvaizdos išorėje, tiek šilumos atžvilgiu viduje, bus daug gražesnis, šiltesnis ir modernesnis. Fasado izoliavimas atgaiviną pastatą, padeda pataisyti, užlopyti esamus trūkumus ir suteikia jam reikiamo tvirtumo. Net pastačius naujus namus dėl prasto apšiltinimo, izoliavimo fasadas skilinėja. Kad to išvengtumėme, šiltinimo darbas turi būti atliktas teisingai, o šiltinimo medžiagos privalo būti patvirtintos pagal Europos techninį liudijimą.

Tinkamai apšiltinus pastato išorines sienas suteiksite namiškiams daug jaukesnę, šiltesnę aplinką, o dėl mažesnio šilumos laidumo šildymo sąskaitos bus daug mažesnės. Energinis efektyvumas, tinkamai apšiltinus namą net dvigubai sumažina šildymo išlaidas. Pasirinkę kokybiškas medžiagas savo būsto šiltinimui ne tik suteiksite daugiau pastovios šilumos savo namams, bet ir pagerinsite pastato būklę. Vienas geriausių pasirinkimų šiltinant pastato išorę – mineraline vata „Rockwool“. Fasado šiltinimas turi du tipus – nevėdinamąjį arba vėdinamąjį. Pagrindinis skirtumas tarp šių dviejų tipu yra tas – jog vėdinamoms sienoms yra paliekamas tarpas orui tarp izoliacijos ir apdailos. Šitaip į sienas patenkanti drėgmė gali lengvai džiūti, nėra įkalinama, todėl nesikaupia sienoje ir neleidžia formuotis pelėsiui. Dėl savo teigiamų savybių šis metodas sulaukia didesnio populiarumo, bet sienos konstrukcija bei fasado apdailos tvirtinimas. Mineralinė vata yra viena populiariausia šiltinimo medžiagų dėl savo nuostabaus kainos ir kokybės santykio. Šiltinimas termoizoliacinėmis plokštėmis taip pat yra veiksmingas, tačiau jis yra daug brangesnis ir ne visada palankus kiekvienam namų šeimininkui.

Daugiau informacijos apie fasado šiltinimą rasite https://www.rockwool.lt/panaudojimas/isores-sienos/.

Check Also

Ką reikia žinoti apie cirkuliacinį šildymo sistemos siurblį?

Šiuo metu dėl esančios ES energetinės direktyvos rinkoje galima rasti tik elektroninius siurblius. Jie nuo ...