Pradžia / Aplinkos tvarkymas / Ką reikia žinoti, norint susikurti gražią kiemo aplinką?
kiemo aplinka, siuksliadezes

Ką reikia žinoti, norint susikurti gražią kiemo aplinką?

Būti lauke yra visapusiškai naudinga. Dažniausiai lauke užsiimame aktyvia veikla, todėl treniruojamas organizmas, gauname saulės spindulių, patiriame temperatūrų skirtumą. Tam, kad norėtųsi lauke pabūti dažniau bei ilgiau, galima susikurti gražesnę kiemo aplinką. Taip pat ir pats kūrimo procesas pareikalaus buvimo lauke, tai irgi naudinga. Sutikite, daug maloniau būti aplinkoje, kuri žavi.

Visų pirma, aplinka turėtų būti tvarkinga. Pradėkime nuo to, kas labiausiai gadina bendrą vaizdą lauke. Akivaizdžiai ne vietoje padėti daiktai, jų perteklius ar netaisyklingas išdėstymas gali labai gadinti vaizdą. Neprižiūrėta veja ir kita augmenija, netgi ne vietoje numestos šiukšlės. Net tada, kai stengiamasi aplinką pagyvinti ir naudojama daug mažosios architektūros elementų tam, kad būtų suteiktas solidus vaizdas, gali būti persistengta. Visi elementai turi derėti tarpusavyje ir nereikia naudoti jų per daug. Tik tuomet aplinka atrodys skoninga ir norėsis joje būti.

Apžvelkime pagrindinius elementus, naudojamus kiemų vaizdo formavimui. Beveik kiekvienoje lauko erdvėje galime rasti suoliukų. Jie pasitarnauja ne tik dėl įvaizdžio kūrimo, bet ir kaip vieta atsisėsti. Šiuo metu rinkoje galima rasti didžiulį pasirinkimą skirtingų dizainų bei medžiagų suoliukų, o jų kainos taip pat labai skiriasi. Lauko šiukšliadėžės taip pat atlieka ne tik tiesioginę funkciją surinkti šiukšles, bet skirtingi dizainai gali suteikti skirtingą vaizdą. Naujiena, jog sparčiai plintant rūšiavimo bumui, jau ir lauko šiukšliadėžės gali būti pasirinktos su keletu atskirų skyrių tam, kad atliekos būtų iš karto rūšiuojamos. Labai naudinga kiemo puošmena yra dviračių laikiklis. Tikrai žinome, kad naudojant dviračio kojelę ar atremiant dviratį į sieną jis dažnai nukrenta, neatlaiko vėjo ir kitaip yra gadinamas. Dviračio laikiklis yra labai naudingas daiktas, be to jų dizainai labai skiriasi ir galima rasti net tokių, kurie iš pirmo žvilgsnio neprimena laikiklio. Gražiam vaizdui formuoti galima naudoti ir medžių apsaugas, lauko vazonus gėlėms. Dažniausiai miestų erdvėse sutinkami laikrodžiai, informaciniai stendai, vandens gėryklėlės nėra labai praktiški nuosavame kieme.

Labiausiai kiemą puošia tvarka. Tuomet geriausia pastebėti, ką dar galima pakeisti. Yra nemažai skirtingų prekių lauko aplinkai. Šiuos elementus derinkite prie aplinkos bei tarpusavyje.

Check Also

konteineriai

Įsigaliojo naujos atliekų išvežimo taisyklės

Nuo šių metų įsigaliojo naujos buitinių ir antrinių atliekų šalinimo taisyklės. Naujoje jų redakcijoje numatomos ...