Pradžia / Apšildymas, izoliacija / Kaip tinkamai apšiltinti būsto grindis?
grindų šiltinimas

Kaip tinkamai apšiltinti būsto grindis?

Nuosavo buto ar namo gyventojai supranta, kad nieko nėra svarbesnio nei tinkamas būsto apšiltinimas. Tik jo dėka grįžus po sunkios darbo dienos namuose visada išlieka šilta ir jauku. Kad šildymo kainos būtų kuo mažesnės, o pats šildymas – daug efektyvesnis, tinkamas pastato apšiltinimas yra tiesiog privalomas. Mažai patirties turintys namų šeimininkai daugiausiai dėmesio skiria būsto sienoms ir stogui. Tai, be abejo, yra labai svarbu, nes karštas oras namuose kyla ir pasprunka pro viršų, bet tinkamai apšiltinę būsto grindis, apsaugosite namus nuo pro grindis patenkančio šalčio. Geras grindų apšiltinimas užtikrins maksimalų būsto komfortą ir atsipirks labai greitai, nes šildymo kainos tik sumažės.

Prieš pradedant bet kokius šiltinimo darbus reikia pasirinkti šiltinimo medžiagą. Jų kainos bei darbų ypatumai gali labai skirtis. Vienos medžiagos yra efektyvesnės, tačiau jų įrengimui reikia profesionalų pagalbos. Šios medžiagos rodo geresnius šiluminio efektyvumo rezultatus, bet visas apšiltinimo procesas yra kur kas brangesnis. Taip pat yra medžiagos, kuriomis galite apšiltinti namus patys už mažesnę kainą, tačiau apšiltinimas bus šiek tiek prastesnis. Jei neturite jokios patirties atliekant šiltinimo darbus ar tiesiog niekada nešiltinote būsto grindų, jums ko gero kilo klausimas: ką reikia žinoti, kad tinkamai atlikti šiuos apšiltinimo darbus?

Darbų planas – tai labai svarbi šiltinimo proceso dalis, leidžianti nepasimesti ir kuo sklandžiau įvykdyti visus darbus. Pirmiausia nusibrėžkite šiltinamos patalpos eskizą. Tada galėsite rasti tinkamiausią vietą termoreguliatoriui. Padarykite skylę sienoje šalia grindų, bet jokiais būdais nepamirškite, kad reikia palikti pakankamai vietos davikliui bei vamzdžiams. Tinkamas grindų išvalymas padės nustatyti tikslų paviršiaus lygumą. Jei šiltinamos grindys yra nelygios, jums teks išlyginti paviršių su cementine danga. Šiltinant grindis, termoizoliacinė medžiaga yra klojama tarp kabelio bei grindų.

Yra du būdai, kuriais galite apšiltinti būsto grindis. Pirmasis yra taupesnis, kurio metu šiltinimo medžiaga yra išklojama palei sienas, o pasirinkus antrąjį būdą termoizoliacinė medžiaga padengia visą grindų plotą. Apsauga nuo drėgmės yra tokia pat svarbi kaip ir pati šiltinimo medžiaga. Pasistenkite kaip įmanoma geriau apsaugoti savo namus nuo pelėsio. Drėgmė daro nepataisomą žalą pastato konstrukcijoms, todėl jei norite, kad jūsų būstas stovėtų kuo ilgiau ir tvirčiau, suteikite jam gerą hidroizoliaciją. Šiltinimo medžiaga dažnai apsaugoma difuzine plėvele, kuri sumažina drėgmės padaromą žalą.

Grindų šiltinimui dažniausiai naudojama „Rockwool“ mineralinė akmens vata. Pasirinkus šią medžiagą šiltinimo darbai privalo būti atlikti ant lygių bei sausų grindų. Jei danga yra šiek tiek nelygi, nebijokite. Akmens vatos plokštės uždengs mažyčius nelygumus. Jei gyvenate bute, akmens vatos tarpinė taip pat apsaugo būstą nuo triukšmo. Rockwool mineralinė akmens vata puikiai tinka grindų apšiltinimui, o jos kaina visai nedidelė. Jei norite sužinoti daugiau, apsilankykite www.Rockwool.lt, kur sužinosite medžiagos kainas bei apšiltinimo darbų eigą.

Check Also

šilumos siurbliai

Šilumos siurbliai – pažangus šildymo sprendimas

Jau nuo seno gyvenamuosius namus įprasta šildyti kieto kuro katilais. Tai laiko išbandytas ir visiškai ...