Pradžia / Statybos darbai / Statybų valdymo privalumai
Statybų valdymas

Statybų valdymo privalumai

Šiuolaikinė statyba sunkiai įsivaizduojama be gero darbų vadovo ir efektyvaus valdymo. Visi statybos planavimo, koordinavimo ir kontrolės procesai yra būti nuo projekto pradžios iki pabaigos. Tai iš esmės yra verslas ir kaip ir bet kurioje kitoje srityje svarbu atlikti darbus laiku ir nustatyto biudžeto rėžiuose. Tikriausiai nemanote kad keletas žmonių gali atlikti visus darbus, ir suprojektuoti statinius, ir surasti medžiagas, ir surasti darbuotojus kurie atliks statybos bei įrengimo darbus? Net ir individualaus namo statyba gali būti komplikuota. Kokią naudą gauname jei samdome profesionalų paslaugas ir rezultate statybų projektai gerai valdomi?

Visų pirmiausią tai yra nauda užsakovui, visi teisingi sprendimai ir įgyvendintos idėjos, galutinis rezultatas kuris teikia pasitenkinimą. Statybos sąnaudų mažinimas yra antras svarbiausias rodiklis kurį teigiamai įvertins kiekvienas užsakovas. Palankesnės kainos derėjimasis su tiekėjais, nuolatinė biudžeto kontrolė ir skaidrus panaudojimas, tai tinkamiausi būdai taupyti lėšas skirtas projektui ir bendrai viso statybų verslo efektyvumui padidinti. Statybų projekto vadovas atlieka ir labai svarbią komunikacijos funkciją tarp visų proceso dalyvių, jis užtikrina kad reikiama informacija būtų pateikiama laiku. Kokybės kontrolė – tai subrangovų darbo kokybės vertinimas, statybinio darbo broko savalaikis pastebėjimas ir pašalinimas. Didelių statinių vystymas dažniausiai nevyksta sklandžiai, eigoje iškyla problemos dėl kurių vėluoja medžiagos ar darbų atlikimas, nepadarius vieno etapo negalima pradėti kito ir pan. Patikėjus statybų valdymo funkciją atsakinga asmeniui galime iš jo pareikalauti prisiimti atsakomybę už sutartyje neįvykdytas sąlygas ar kitokius nukrypimus nuo normos. Statybų valdymas naudingas kai yra didelės apimties komerciniai ar pramoniniai objektai ir jiems suvaldyti reikia specifinių žinių, patyrusių vadovų komandos. Žinoma, tai turi ir savų trūkumų, visų pirma, organizuojant darbą tokiu principu negalime tikėtis kad tai bus pati ekonomiškiausia statyba nes į procesą yra įtraukta daug dalyvių iš kurių kiekvienam reikia sumokėti.

Check Also

grindu danga

Prieš grindų keitimą – kruopštus skaičiavimas

Prieš mažesnį ar didesnį remontą nemažai skaičiuojama. Skaičiavimas prasideda dar prieš taupymą. Prireikus atnaujinti kambarį ...