Pradžia / Statybos įmonės / Ko reikia norint geros karjeros statybų srityje?
darbas-statybose

Ko reikia norint geros karjeros statybų srityje?

Sakoma, kas antras lietuvis yra gimęs po statybininko ženklu. Tai rodo ir brigadomis užsienio statybvietėse besidarbuojantys tautiečiai, kurių išsilavinimas su statybomis neturi nieko bendra, ir kandidatų, atsiliepusių į darbo skelbimus, būriai čia, Lietuvoje. Jei ieškote darbo pasiūlymų statybų sektoriuje, galite jų rasti darbo skelbimų puslapyje randu.lt.

Statybos įmonių vadovai tikina, jog priimant į darbą žmogų svarbiausia yra jo patirtis ir gebėjimai. Ne paskutinė vieta tenka ir rekomendacijoms. Tai aktualu ir kvalifikuotiems darbininkams, ir darbų vykdytojams. Pastariesiems, žinoma, reikia ir įstatymus išmanyti, ir darbų saugos atestacijos pažymėjimą turėti. Vis dėlto šiais laikais atsirinkti statybininką paprasčiau nei per patį statybų bumą. Dabar, po sunkmečio pamokų, ir patys žmonės kitaip žiūri į darbo vietą, ją labiau vertina.

Kai kurių statybų įmonių atstovai nemano, jog kartu su sezono pradžia padaugės iš užsienio grįžtančių lietuvių, svetur duoną užsidirbusių būtent statybose. Priešingai, šiuo metu vis daugiau statybininkų išvyksta į Vakarus ar Baltarusiją, kaimynė tapo rimta konkurentė Lietuvos darbdaviams. 

Tie, kas norėjo grįžti, grįžo sunkmečiui prasidėjus, nes turint šiek tiek santaupų Lietuvoje nelengvą laikotarpį išgyventi buvo pigiau nei užsienyje. Vis dėlto jei dėl siūlomos darbo vietos varžytųsi vietinis kandidatas ir tas, kuris yra darbavęsis užsienyje, papildomų pliusų dėl to negautų nė vienas. Svarbiausia patirtis ir gebėjimai, o kur jie įgyti, esmės nekeičia. 

Specialistai nemano, kad užsienyje prakaitą lieję lietuviai dirba našiau už savo kolegas gimtinėje. Priešingai – užsienyje apdailos darbų kokybės reikalavimai nėra tokie aukšti kaip Lietuvoje. O butų pirkėjai Lietuvoje apžiūrės kiekvieną kertelę, pamatys kiekvieną dėmelę ant sienos, jei tokių pasitaikytų.

Skirtumo tarp vietinių ir užsienyje dirbusių statybininkų nemato dauguma statybos įmonių vadovų. Jie teigia, jog visiškai nesvarbu, kur vinis kalti, kur plytas dėti: ar Lietuvoje, ar Airijoje, ar Amerikoje. Jei žmogus yra tikras specialistas, jis visur savo darbą atliks gerai. Našumas priklauso nuo įmonės vadybos, gebėjimo tinkamai atrinkti darbuotojus ir sustyguoti tiekimo grandinę.

Rasti statybininkus pasyvaus namo statyboms naudojantis tik interneto pagalba, yra įmanoma misija, bet su labai neapibrėžta statybų perspektyva. Skelbimo aprašymas negarantuoja, kad pati skelbiama informacija atitiks jūsų lūkesčius. Patys statybininkai labai skirtingai suvokia savo atliekamo darbo kokybės rėmus, dirba su skirtingomis medžiagomis ir darbo patirtis įvairi.  Jei jus domina darbo pasiūlymai Klaipėdoje ar kitame mieste, galite apsilankyti randu.lt darbo skelbimų portale.

Šiandien statybininko darbas laikomas mažai apmokamu ir fiziškai sunkiu. Tai visuomenėje suformuotas stereotipinis požiūris, kuris neatspindi esamos situacijos. Norint keisti šį įvaizdį, itin svarbu aktyviai užsiimti visuomenės švietimu, atskleisti įvairių profesijų privalumus ir svarbą. Prie teigiamo profesijos įvaizdžio formavimo gali prisidėti darbo sąlygų gerinimas, kokybinių tikslų iškėlimas ir įgyvendinimas, taip pat verslo sąmoningumo skatinimas.

Statybų bendrovių vadovai teigia, jog statybininko įvaizdis Lietuvoje tikrai gerėja, tačiau dar nėra toks geras, koks turėtų būti. Pastebima, jog daug jaunų statybų profesionalų grįžta į Lietuvą iš užsienio, ieško statybininko darbo mūsų šalyje, randa ir dirba tikrai kokybiškai. Statybų kultūra Lietuvoje nuolatos gerėja ir auga, tai džiugina, tačiau stereotipinio neigiamo požiūrio visuomenėje dar tikrai yra. Manoma, kad laikui bėgant tai keisi, tačiau tam reikia įdėti pastangų įvairiuose lygmenyse: švietimo, valdininkų bei privataus sektoriaus.