Pradžia / Statybos įstatymai / Kaip statybos subrangovas turėtų paruošti savo pasiūlymą pirkimui?

Kaip statybos subrangovas turėtų paruošti savo pasiūlymą pirkimui?

Pateikdami statybos projekto pasiūlymą viešajam pirkimui, jūs konkuruojate su kitomis įmonėmis, taip bandydami įtikinti pirkėją, pasamdyti būtent jus. Svarbu, kad jūsų pasiūlymas atrodytų profesionaliai ir kad jame būtų visa reikalaujama informacija. Skirkite pakankamai laiko dalyvaudami pirkime, norint tiksliai įvertinti savo išlaidas ir tik tada pateikite pasiūlymą.

Išlaidų apskaičiavimas. Negalite įvertinti, kol nesužinosite, ką turite sukurti. Gaukite brėžinius ar kitą pirkimo informaciją ir perskaitykite juos, kad viską gerai suprastumėte.

  • Esant neaiškumams, pirkėjui užduokite klausimus. Dėl neišsamių ar neaiškių planų, dažnai kyla išlaidų viršijimas, todėl, prieš pateikdami pasiūlymą, rekuomenduojama viską išsiaiškinti;

  • Taip pat, pagalvokite, ar netrūksta specifikacijų. Pavyzdžiui, nepamirškite leidimų ir mokesčių.

Statybų sektoriuje, yra svarbu žinoti kiekvieną smulkmeną, apie vietą, kurioje dirbama. Gali prireikti pasikviesti specialistą, kuris apžiūrėtų nuosavybę prieš dalyvaujant pirkime. Tai verta laiko investicijų bei pinigų, kad galėtumėte kuo ankščiau išsiaiškinti potencialias problemas.

Į išlaidas įeina ir darbas su subrangovais. Todėl, teks apskaičiuoti ir jų išlaidas. Galite gauti pasiūlymą arba naudoti jų standartinius įkainius. Jei darbas sudėtingas ar neįprastas, paprašykite fiksuoto pasiūlymo iš jų.

Padarykite savo darbų sąmatą. Tai yra seniausias ir daugiausiai laiko užimantis metodas, norint suskaičiuoti išlaidas. Jums reikės peržiūrėti darbo planus ir specifikacijas. Tada, suskirskytike projektą į mažus medžiagų ir darbo vienetus.

  • Pavyzdžiui, išrašykite, kiek jums reikės medienos, kiek tualetų ir kt;

  • Jūs, taip pat, turėsite įvertinti darbo sąnaudas. Patyrę rangovai remiasi savo istoriniais duomenimis, kad įvertintų, kiek laiko jiems prireiks užbaigti projektą. Tačiau, tiek patirties neturintys rangovvai, neturės jokių istorinių duomenų. Teks pasirinkti geriausią sprendimą arba susitarti su labiau patyrusiu žmogumi.

Tada, jau galite rašyti pasiūlymą pirkimui. Naudokite paruoštą pirkimo pasiūlymo dokumentą, o jei tokio neturite, internete galima rasti daug tokio pobūdžio šablonų.

Pateikite identifikuojančia informaciją. Tai dažniausiai puslapio viršuje pateikiama pagrindinė informacija. Tai gali būti, puslapio viršuje paryškintas žodis. Po pavadinimu įtraukite šią informaciją:

  • Jūsų įmonės pavadinimas, adresas ir telefono numeris;

  • Vardas, kam teiksite pasiūlymą. Taip pat, nurodykite jų įmonės pavadinimą ir adresą;

  • Pasiūlymo pateikimo data ir data, kada jūsų pasiūlymas baigiasi.

Nustatykite darbo apimtį. Šiai sekcijai skirkite daugiausiai laiko, nes dauguma problemų kyla būtent neapibrėžtų projekto etapų. Dažnai klientas galvoja, kad sutikote ką nors padaryti, kai tai nebuvo net apibrėžta pasiūlymo dokumente. Būkite kiek įmanoma išsamesni ir stenkitės, kad neliktų dviprasmybių

Nurodykite darbo grafiką. Turėtumėte nurodyti datą, kurią pradėsite, ir numatyti, kiek laiko tai užtruks. Taip pat, nurodykite, kad tvarkaraštis gali keistis.

Pridėkite patvirtinančius dokumentus. Viešojo pirkimo pasiūlymo pabaigoje, galite pateikti naudingų dokumentų kopijas. Įtraukite:

  • Rašytinės sutarties kopiją. Jei dar nepasirašėte sutarties, pridėkite standartinės sutarties su subrangovais kopiją;

  • Pridėkite savo atsakomybės draudimo kopiją. Savininkai vis tiek norės tai pamatyti, todėl taip pat, galite įtraukti savo draudimo pažymėjimo kopiją. Įsitikinkite, kad jis yra įskaitomas.

Šaltinis: https://pirkimai365.lt/