Pradžia / Interjeras / Kalėdinio stalo dekoravimas: ką svarbiausia žinoti?
kaledines-serveteles

Kalėdinio stalo dekoravimas: ką svarbiausia žinoti?

Laukiant gražiausių metų švenčių, tenka apgalvoti daugybę organizacinių klausimų. Vienas iš jų yra šventinio stalo puošimas – nors tokį darbą galėtume palikti paskutinei dienai, jei dekoracijomis pasirūpinsite iš anksto, bendras kalėdinis interjeras atrodys labiau užbaigtas. Be to, jei prieš šventes užsuks svečių, Jūsų pasisėdėjimai bus dar jaukesni. Į ką svarbiausia atsižvelgti dekoruojant kalėdinį stalą?

Naudokite populiariausias kalėdines spalvas

Stalo puošimui pasitelkę populiariausius kalėdinius atspalvius, visuomet pataikysite tiesiai į dešimtuką. Tikriausiai pirmiausiai pagalvojote apie raudonos ir baltos spalvos derinį: jis labiau nei bet kuris kitas asocijuojasi su Kalėdomis. Visgi, lygiai taip pat galite rinktis ir žalią ar mėlyną spalvas bei atkreipti dėmesį, kokie tonai bus madingi būtent šiais metais. Pavyzdžiui, pastaruoju metu ypač populiaru rinktis juodas ir auksines stalo dekoracijas – toks derinys alsuoja lengva prabanga ir elegancija.

Bandant į dekorą įtraukti naujas spalvas, ypač pravartu pasitelkti servetėles: artėjant šventės dienai, iš jų galima išlankstyti įdomias figūras, taip pat papuošiančias stalą. Apie jų pritaikymo galimybes plačiau skaitykite Kaledos.lt puslapyje.

Pridėkite gamtos elementų

Pastaruoju metu labai populiarios tapo tvarumo idėjos, o kartu su jomis – natūralūs kalėdiniai papuošimai ir įvairios rankų darbo dekoracijos. Jei norite, kad šventinis stalas būtų ne tik žavingas, bet ir madingas, turėtumėte kelis tokius elementus įtraukti ir į savo dekorą. Tai gali būti žaliuojančių medžių šakelės, kankorėžių kompozicijos ar populiarieji Advento vainikai – jei į juos prismaigstysite žvakių, tokia dekoracija padės sukurti labai jaukią aplinką. Būtent to per šventes visuomet ir norisi labiausiai. Nepabijokite eksperimentų – galbūt patiems pavyks sukurti dar įdomesnių, niekur nematytų stalo papuošimų.

Pagalvokite apie praktiškumą 

Kad ir kokias dekoracijas nuspręstumėte pasirinkti, įsitikinkite, kad reikalui esant, lengvai galėsite jas patraukti – juk susėdus prie stalo, pirmiausia turi būti patogu pasiekti visus patiekalus, valgyti ir, žinoma, bendrauti. Tam ypač tinka įvairūs stikliniai indai su Jūsų pačių sugalvotais užpildais ir nedideli suvenyrai. Jei stalas labai nedidelis, galima papuošti virš jo kabantį šviestuvą ar kėdes – bendrai atmosferai šventiškumo netrūks, tačiau Jūs galėsite kur kas patogiau įsitaisyti. Visgi, jeigu dekoracijoms vietos galite skirti daugiau, verta pagalvoti apie nedidelę eglutę – įvairių idėjų rasite čia: https://kaledos.lt/katalogas/16/egles/cat151.

Atsižvelgę į šiuos patarimus, sukursite itin žavų stalo dekorą, kuris namuose leis mėgautis šventiška atmosfera. Nepagailėkite šiai užduočiai laiko ir jėgų – tuomet rezultatai atsipirks su kaupu!

Check Also

jauki darbo vieta namuose

Dirbate namuose ir norite susikurti jaukų kampelį, kuris primena biurą? Skubame Jums padėti

Seniau biurų patalpos buvo suprantamos kaip per daug mažų ir negražių spintelių ir vietos, kur ...