Pradžia / Patarimai / Ar specialūs darbo rūbai yra būtinas atributas norint užtikrinti saugumą?
darbo rubai

Ar specialūs darbo rūbai yra būtinas atributas norint užtikrinti saugumą?

Rūpinimasis žmogaus sveikata, savijauta, saugumu – svarbiausi veiksniai, kuriuos turi jausti kiekvienas asmuo savo darbe. Asmenų darbo specifika ir pobūdis skiriasi, dėl to ir aprangos atitinkamai turi būti pritaikytos kiekvienam individualiai. Niekuomet nereikia pamiršti, jog pavojai mus gali užklupti ir darbo aplinkoje, dėl to reikalingi darbo rūbai. Padiskutuokime, ar specialūs darbo rūbai yra būtinas atributas norint užtikrinti saugumą?

KODĖL REIKIA DĖVĖTI PRITAIKYTUS DARBO RŪBUS?

  • Darbo metu atliekant užduotis itin šaltose aplinkose darbo rūbai yra būtinas atributas, nes reikia saugoti savo kūną, kad nesušaltum galūnių. Darbo rūbai reikalingi net ir -5 laipsnių temperatūroje, kuri neatrodo tokia žema. Renkantis darbo rūbus reikia atkreipti dėmesį ne tik į apsaugojimą nuo šalčio, tačiau taip pat svarbu yra ir saugojimas nuo šalčio skverbimosi į audinio vidų, svarbu, kad darbo rūbai kvėpuotų, kad būtų patogūs dirbant.
  • Kokią aprangą pasirinkti pučiant dideliam vėjui ir lyjant? Tokioms darbo sąlygoms taip pat reikia pritaikyti atitinkamą aprangą, jog būtų galima dirbti savo darbą ir nesirūpinti apranga ar užklupusiu netikėtu oru. Renkantis šios kategorijos rūbus reikia rinktis tuos, kurie nepraleidžia šalčio ir drėgmės. Juos atpažinsite iš etiketės, kurioje matomas skėtis. Rinktis darbo rūbus pagamintus iš poliesterio, nailono, pasirinkus tokio tipo aprangą tikrai bus nebaisus joks lietus ir vėjas.
  • Jei dirbate darbą, kuriame reikia greitai judėti, ar yra pavojingos sąlygos ir labai svarbu, jog Jus greitai pastebėtų – rinkitės rūbus, kurie atspindi šviesą. Pasirinkus tokią aprangą jausitės patogiai, nereikės papildomų liemenių, atšvaitų. Svarbiausia tai, jog galėsite jaustis saugus savo darbo vietoje. Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad toki darbo rūbai yra kelių spalvų, juos galima rinktis, tačiau nesirinkite pagal tai, kokia apranga Jums gražesnė, būtinai dėvėkite geltonos spalvos darbo aprangą, nes ji geriau atspindi šviesą, automobilių lempas. 
  • Jei Jūsų darbe yra dirbama su aukšta temperatūra, suvirinimo darbais, ultravioletiniais spinduliais, karštu metalu – Jums būtina įsigyti apsauginę darbo aprangą. Renkantis tokią aprangą atkrepkite dėmesį, kokioje temperatūroje galima dirbti, kaklas privalo būti uždengtas, rankovės taip pat turi turėti užsegimus, jei reikalingos kišenės, taip pat rinkitės tik pritaikytas darbui, nes svarbiausia yra Jūsų saugumas.
  • Jei dirbate darbą, kuriame yra pavojus dėl ugnies sukeltų nudegimų – rinktinės aprangą, kurios etiketėje pastebėsite ugnies ženkliuką. Toks ženklas parodo, jog apranga yra atspari ugnies liepsnoms, ją lengviau užgesinti, saugu dirbti.

Renkantis darbo rūbus svarbiausia reikia užtikrinti saugumą, kad darbo vietoje galėtumėte jaustis gerai ir pasirūpintumėte nudegimais, blogu oru, ugnimi ir kitais faktoriais. Verta paminėti, jog šie darbo rūbai yra ir patogūs, nevaržantys judesių darbo metu, dėl to tampa nepakeičiamais darbuotojų pagalbininkais. Jei norite įsigyti darbo rūbus, kurie atitinka visus reikalavimus, yra patvarūs, patogūs, leidžiantys judėti, įvairių dydžių, būtinai užsukite į atvila.lt internetinę parduotuvę, kurioje rasite ir švarkų, ir kombinezonų – visų Jūsų saugumui reikalingų prekių.

Check Also

Pasiruoškite sėjimo sezonui iš anksto

Žiema – pats metas daržininkui ir gėlininkui peržvelgti savo turimas sėklas, patikrinti jų galiojimo laiką, ...